Jakie seriale warto obejrzeć w najbliższym tygodniu? "Halston", "Miłość, śmierć i roboty" i inne premiery

"Miłość, śmierć i roboty" (Fot. Netflix)

Ten tydzień w serialach będzie należeć do Netfliksa. Wracają dwie popularne animacje: "Castlevania" oraz "Miłość, śmierć i roboty", a do tego debiutuje "Halston".

Przed nami kolejny tydzień spod znaku Netfliksa z małym dodatkiem Amazona w postaci "Kolei podziemnej". Na polskim HBO GO niestety nie pojawi się "Hacks", czyli kolejna po "Made for Love" nowość HBO Max, niedostępna w naszym kraju.

Castlevania (sezon 4) – 13 maja na Netfliksie

"Castlevania" powraca z finałowym sezonem. Zobaczymy w nim, jak Wołoszczyzna pogrąża się w chaosie, gdy ścierają się różne frakcje – niektóre chcą przejąć władzę, inne przywrócić Drakulę z martwych. Nikt nie jest tym, kim się wydaje, nikomu nie można ufać. To koniec świata – czytamy w oficjalnym opisie.

Kolej podziemna (nowość) – 14 maja na Prime Video

"Kolej podziemna" to serial limitowany Barry'ego Jenkinsa ("Moonlight"), oparty na nagrodzonej Pulitzerem powieści Colsona Whiteheada pod tym samym tytułem. Zobaczymy w nim historię Cory (debiutantka z RPA Thuso Mbedu), młodej niewolnicy, która ucieka z plantacji w Georgii za pomocą podziemnego szlaku. Przy czym w tym przypadku to nie metafora – Cora odkrywa, że istnieje prawdziwa kolej podziemna, z konduktorami, inżynierami itd., działającymi w tunelach pod ziemią. Jenkins jest showrunnerem, scenarzystą i reżyserem 10-odcinkowej całości.

Miłość, śmierć i roboty (sezon 2) – 14 maja na Netfliksie

Netfliksowa animacja "Miłość, śmierć i roboty", składająca się z krótkometrażówek z kręgu szeroko pojętej fantastyki, powraca z 2. sezonem. Tym razem zobaczymy tylko osiem nowych odcinków. Za sterami ponownie stanęli David Fincher i Tim Miller. Serial ma już zamówienie także na 3. sezon.

Halston (nowość) – 14 maja na Netfliksie

"Halston" to z kolei nowy netfliksowy serial Ryana Murphy'ego. Ewan McGregor ("Fargo") wciela się w tytułowego bohatera – legendarnego projektanta mody Roya "Halstona" Frowicka. Halston zbudował od zera prawdziwe imperium modowe, będące synonimem luksusu, seksu, statusu oraz sławy i dosłownie definiujące swoją epokę, czyli Nowy Jork z lat 70. i 80. Serial pokaże czasy jego chwały, ale i upadku, kiedy zmuszony był walczyć o swoją firmę i własne imię. Halston miał wielu przyjaciół wśród celebrytów i był stałym bywalcem Studia 54 wraz z Lizą Minnelli.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Upshaws (nowość) – premiera 12 maja na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Hacks (nowość HBO Max) – premiera 13 maja w USA, zwiastun tutaj

· High School Musical: The Musical: The Series (sezon 2) – premiera 14 maja w USA

REKLAMA