"Gilmore Girls" powróci raz jeszcze? Serialowy Luke ma mnóstwo pomysłów na sequel netfliksowej miniserii

"Gilmore Girls" (Fot. Netflix)

Scott Patterson, czyli serialowy Luke Danes z "Gilmore Girls" ma pomysły na sequel miniserii "Rok z życia". Wśród nich Luke i Lorelai wychowujący razem dziecko!

"Gilmore Girls" powróciło jesienią 2016 roku z czteroodcinkową miniserią "A Year in the Life" ("Kochane kłopoty: Rok z życia"). Producenci chcieli dać serialowi satysfakcjonujące zakończenie – jednak  pozostawili fanów z kolejnymi pytaniami, zwłaszcza po finałowym cliffhangerze. Scott Patterson, grający Luke'a Danesa zarówno w oryginalnym serialu jak i w sequelu, odniósł się do zakończenia. W jaki sposób poprowadziłby dalej wątki?

Kochane kłopoty: Rok z życia – pomysły na sequel

W rozmowie z US Weekly Scott Patterson wypowiedział się na temat tego, w jaki sposób mogłyby potoczyć się historia w hipotetycznej kontynuacji. Finał "A Year in the Life" pozostawił widzów z informacją, że Rory (Alexis Bledel) spodziewa się dziecka – nie zdradzono jednak, kto jest jego ojcem. Aktor odniósł się do sugestii, że to dziecko Logana (Matt Czuchry).

– [Rory] jest w ciąży. Jeśli ojcem jest Logan, to pewnie odwróci się i odejdzie. Historia się powtórzy, coś 'a la Christopher (David Sutcliffe) i Lorelai (Lauren Graham). A potem [Rory] wyjeżdża do Europy, by wykorzystać okazję do dalszego pisania i zwala na nas opiekę nad dzieckiem. My przez jakiś czas je wychowujemy, a potem ona wraca  – zaproponował Scott Patterson.

kochane kłopoty rok z życia sequel

"Gilmore Girls: A Year in the Life" (Fot. Netflix)

Wielu fanów uważa jednak, że to Jess (Milo Ventimiglia), czyli serialowy siostrzeniec Pattersona, jest biologicznym ojcem dziecka Rory. A sam Patterson trzyma kciuki, żeby ta para była razem.

– To mój siostrzeniec! Kocham tego dzieciaka, to krew z krwi. Bardzo lubię Mila. Nie chodzi o to, że nie lubię Jareda [Padalecki – serialowy Dean] czy Matta, po prostu dużo z nim pracowałem i zawsze mi się to podobało. Gdy dorastałem, byłem jak połączenie Deana i Jessa. Uduchowiony i poetycki, ale miałam w sobie coś w rodzaju drażliwego Kerouaca [Jack Kerouac – kanadyjski pisarz] – powiedział aktor.

Gilmore Girls: Spin-off o przeszłości Luke'a?

Serialowy Luke dodał również, że gdyby on i Lorelai mieli szansę wychowywać dziecko Rory, pozwoliłoby to na zgłębienie przeszłości Luke'a – w serialu nie było wiele powiedziane na jej temat czy choćby tego, czy jego rodzice żyją.

– Matka mogłaby dalej żyć. Mogliby zaprosić do współpracy Meryl Streep, by zagrała moją matkę, a mnie dać okropną perukę – grałbym młodszego siebie i wraz z ojcem grał w piłkę. Wszystko jest możliwe. Dużo dzieje się z Gilmorkami, więc co powiecie "Dane's Dudes"? Może spin-off? – zasugerował Patterson.

kochane kłopoty rok z życia sequel

"Gilmore Girls: A Year in the Life" (Fot. Netflix)

Lauren Graham, czyli serialowa Lorelai wyraziła chęć powrotu do roli. Niestety, według wypowiedzi twórców "Gilmore Girls" – Amy Sherman-Palladino i Daniela Palladino – na razie nie ma planów na kontynuację historii. Głównym powodem są zobowiązania zawodowe twórców i aktorów.

Gilmore Girls jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA