Jakie wyzwania czekają Amenadiela w sezonie 5B "Lucyfera"? D.B. Woodside zdradza trochę spoilerów

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Nowe odcinki "Lucyfera" tuż za rogiem, a twórcy i aktorzy chętnie wypowiadają się na temat nadchodzącego sezonu 5B. Co o wątku Amenadiela zdradził D.B. Woodside?

"Lucyfer" wreszcie powraca z nowymi odcinkami historii o czarującym diable (Tom Ellis). Twórcy podsycają ciekawość fanów – ostatnio opublikowali m.in listę piosenek, które usłyszymy w odcinku musicalowym. Pojawiają się także wywiady z aktorami – w jednym z najnowszych D.B Woodside, czyli serialowy Amenadiel, zdradził trochę nowych spoilerów. Czego możemy się spodziewać?

Lucyfer sezon 5B: Czego obawia się Amenadiel?

Jak okazało się w finale 5. sezonu, syn Lindy (Rachael Harris) i Amenadiela, Charlie, jest najprawdopodobniej śmiertelnikiem. Oto jak skomentował to Woodside w wywiadzie dla TVLine.

– Cóż, jest jak przygnieciony. Trzeba było dużo czasu – tysiącleci? – by Amenadiel zaczął dostrzegać ludzi jako coś więcej, niż zwierzątka domowe, prawda? A więc zmierzenie się z myślą, że jego własny syn, ciało z ciała, krew z krwi, może być po prostu człowiekiem, będzie dla niego wyzwaniem. To coś, co musi przepracować. Co więcej, bardziej niż zakłopotanie lub niespełnienie własnych oczekiwań, [Amenadiel] boi się, że jego syn faktycznie się zestarzeje, będzie słaby i stanie się celem. To rzeczy, które przeraziłyby każdego rodzica – powiedział.

lucyfer-5b-amenadiel-linda

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Aktor wspomniał także o relacji Amenadiela z Lindą i tego, co może ich czekać w nadchodzących odcinkach.

– Amenadiel i Linda stworzyli naprawdę piękną przyjaźń i znaleźli wspaniały sposób na rodzicielstwo. Myślę, że będą już zawsze przyjaciółmi, a ja po prostu uwielbiam to wszystko z Rachael [Harris]. Zdecydowanie czekają na nich wzloty i upadki związane z byciem rodzicem, ale nie sądzę, by Amenadiel mógł prosić o lepszą partnerkę niż Linda – skomentował aktor.

Lucyfer: D.B. Woodside o reżyserskim debiucie

W styczniu współtwórca serialu, Joe Henderson, zdradził, że D.B. Woodside stanie po drugiej stronie kamery i wyreżyseruje jeden z odcinków finałowego, szóstego sezonu. W wywiadzie dla TVLine aktor został zapytany o reżyserski debiut oraz o to, jakie emocje towarzyszyły mu na planie.

– (...) Było inaczej, kiedy zostałem reżyserem, ponieważ jako aktor, jeśli występuję to z jednym czy dwójką aktorów, to martwię się tylko tym, co ja robię. Niekoniecznie muszę przejmować się sposobem, w jaki oni coś robią lub tworzą, skupiam się na tym, co jest podróżą mojej postaci. Jako reżyser odpowiadam za całą wizję i czasami aktorzy przychodzą na plan z wąskim punktem widzenia, nie dostrzegając większego planu. Teraz, kiedy zostałem reżyserem, zorientowałam się, że wiele razy też tak postępowałem w przeszłości i chciałbym publicznie przeprosić każdego reżysera, z którym współpracowałem! Teraz lepiej rozumiem, na czym polega odpowiedzialność reżysera. (...) Ale to była świetna zabawa i myślę, że to coś, co chciałbym robić dalej w przyszłości – powiedział Woodside.

Lucyfer sezon 5b amenadiel

"Lucyfer" (Fot. Nerflix)

Co jeszcze czeka Amenadiela w nadchodzących odcinkach? Anioł skupi się na rodzicielstwie, co sprawi, że zobaczy świat z innej perspektywy. W dodatku duży wpływ na postać będzie mieć pojawienie się na ziemi Boga.

Lucyfer sezon 5B od 28 maja na Netfliksie

REKLAMA