Noah Hawley ma już pomysł na 5. sezon "Fargo". Na fabułę będą mieć wpływ zamieszki w Minnesocie

"Fargo" (Fot. FX)

5. sezon "Fargo" będzie współczesny i związany z tym, co dzieje się w Minnesocie po zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez policjantkę. Noah Hawley odsłania karty.

"Fargo" to serialowa antologia, opowiadająca co sezon inną historię. Wszystkie łączy jednak ten sam klimat – zaczerpnięty z filmu braci Coenów pod tym samym tytułem – i to samo uniwersum. Akcja 4. sezonu, z Chrisem Rockiem w roli głowy jednej z rodzin mafijnych, działa się w latach 50. w Kansas City w stanie Missouri. W 5. sezonie powrócimy do współczesności.

Fargo powróci do współczesności w 5. sezonie

Noah Hawley, twórca serialu, w rozmowie z Deadline, zapewnił, że ma już wstępny pomysł na nową historię. Poproszony o opisanie 5. sezonu jednym słowem, odpowiedział: "współczesny".

– Nie sądzę, że ktokolwiek będzie znów pisał o Minnesocie w ten sam sposób po wydarzeniach z ostatnich kilku lat. Zdecydowanie nie wrócimy do: "O, spójrzcie na tych wesołych, beztroskich białych ludzi i ich małe miasteczka". Wydaje się, że musimy pokazać świat takim, jaki jest, i opowiadać nasze historie w tym świecie – powiedział Hawley.

fargo sezon 5

"Fargo" (Fot. FX)

Twórca "Fargo" odnosił się m.in. do protestów zamieszek w Minnesocie, które rozpoczęły się wiosną tego roku, po tym jak policjantka zastrzeliła Daunte'a Wrighta, nieuzbrojonego czarnoskórego mężczyznę. Te wydarzenia prawdopodobnie w jakiś sposób staną się częścią 5. sezonu hitowego serialu stacji FX.

– Nie mam jeszcze sztywno wytyczonej historii, ale to są elementy, które przychodzą mi go głowy – powiedział Hawley.

Na razie nie wiadomo, jak długo będziemy czekać na 5. sezon "Fargo". Jeśli jeszcze nie obejrzeliście 4. sezonu, tutaj podajemy 10 powodów, dla których warto to zrobić.

Fargo jest dostępne na platformie HBO GO

REKLAMA