Kiedy nowe sezony "American Horror Story" i "American Crime Story"? Szef FX podaje przybliżone daty premier

"American Horror Story" (Fot. FX)

Przed nami duża dawka seriali Ryana Murphy'ego i FX. Latem ma wystartować "American Horror Stories", a niedługo potem nowe serie "American Horror Story" i "American Crime Story".

"American Horror Story" i "American Crime Story" złapały opóźnienie w czasie pandemii, ale za to zobaczymy nowe sezony obu seriali praktycznie naraz. A jeszcze wcześniej pojawi się spin-off AHS.

American Horror Story sezon 10 – kiedy premiera?

Przybliżony plan emisji nowych odcinków produkcji Ryana Murphy'ego przedstawił John Landgraf, szef telewizji FX. Na pierwszy ogień pójdzie "American Horror Stories", antologia, której każdy odcinek opowie inną historię. Serial zagłębi się w mity, legendy i tradycje w klimatach horroru, a w obsadzie mają powrócić ulubieni aktorzy Murphy'ego. Premiera planowana jest na lipiec na platformie Hulu.

Kiedy zakończy się emisja "American Horror Stories", na jego miejsce wskoczy 10. sezon "American Horror Story" o podtytule "Double Feature". Plan jest taki, że składający się z 10 odcinków sezon, w którym występują m.in. Leslie Grossman, Frances Conroy, Sarah Paulson, Finn Wittrock, Evan Peters, Billie Lourd, Lily Rabe i Macaulay Culkin, będzie mieć finał w Halloween. O fabule na razie wiemy, że będzie składać się z dwóch historii – jednej związanej z morzem i drugiej rozgrywającej się na plaży.

American Crime Story sezon 3 – kiedy premiera?

Na tym nie koniec dobrych wiadomości, bo we wrześniu ma również wystartować "Impeachment: American Crime Story", który skupi się na seksaferze z prezydentem Billem Clintonem i stażystką Moniką Lewinsky oraz próbie odwołania go ze stanowiska. W roli Clintona zobaczymy Clive'a Owena, a w postać Lewinsky wcieli się Beanie Feldstein ("Booksmart"). W obsadzie są też m.in. Betty Gilpin, Billy Eichner, Sarah Paulson, Margo Martindale i Edie Falco.

Oprócz tego szef FX podał, że na sierpień planowana jest premiera nowego serialu "Reservation Dogs", a na wrzesień niezatytułowanej komedii BJ Novaka. Na razie nie ma daty premiery 3. sezonu "Atlanty", który jest obecnie kręcony w Paryżu i Amsterdamie. Wiadomo tylko, że zobaczymy go w 2022 roku.

REKLAMA