Julie Plec otworzy "Akademię wampirów". Co wiemy o nowym serialu twórczyni "Pamiętników wampirów"?

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

Brakowało wam wampirów w serialach? Julie Plec wychodzi naprzeciw – twórczyni "Pamiętników wampirów" stworzy nowy serial na podstawie bestsellerowej serii książek.

"Pamiętniki wampirów" można określić już mianem kultowego serialu. Produkcja z Niną Dobrev, Ianem Somerhalderem i Paulem Wesleyem doczekała się ogromnego grona fanów. Twórczyni serialu, Julie Plec najwyraźniej tęskniła za wampirzą tematyką – jak ogłoszono, stworzy dla stacji Peacock serial "Akademia wampirów". Drugą scenarzystką i showrunnerką będzie Marguerite MacIntyre (czyli szeryf Forbes z "Pamiętników wampirów").

Akademia wampirów – nowa produkcja Julie Plec

Serial będzie adaptacją serii książek Richelle Mead "Akademia wampirów". Główną bohaterką i narratorką jest nastoletnia Rose Hathawey. Dziewczyna jest dhampirem i szkoli się, by w przyszłości chronić swoją najlepszą przyjaciółkę – morojkę Lisę Dragomir. Mury Akademii im. Świętego Władimira skrywają jednak więcej tajemnic i niebezpieczeństw, niż mogłoby się zdawać.

Julie Plec podpisała umowę z Universal Televison. Jak sama mówi, od dawna chciała zająć się ekranizacją serii Richelle Mead.

– Kiedy podpisywałam umowę z Universal Television, zapytali mnie, o jakim projekcie zawsze marzyłam, i moją natychmiastową odpowiedzią była "Akademia wampirów" – powiedziała twórczyni.

Akademia wampirów serial Julie Plec

Do projektu entuzjastycznie podchodzi również prezeska ds. scenariuszy NBC Universal Television and Streaming – Lisa Katz.

– Julie Plec stworzyła jedno z największych i najbardziej lubianych przez fanów uniwersów, dzięki "Pamiętnikom wampirów" i spin-offom – "The Originals" i "Wampiry: Dziedzictwo". Cieszymy się, że będziemy mogli przedstawić tej pełnej pasji publiczności nową opowieść. Julie jest znana z tworzenia porywających, fascynujących i dobrych do binge'owania dramatów – wiemy, że "Akademia wampirów" sprawi, że widzowie Peacock ledwo usiedzą w miejscu – powiedziała.

Stacja ma wobec Julie Plec naprawdę wielkie oczekiwania. Erin Underhill, prezeska Universal Televison, ma nadzieję, że serial powtórzy sukces poprzednich produkcji showrunnerki.

– Od "Pamiętników wampirów" po "The Originals", Julie opanowała oczarowywanie publiczności, dzięki zapadającym w pamięć bohaterom, fascynującej fabule i wyśmienitej dawce obojętności. "Akademia wampirów" dostarcza tego wszystkiego! Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, jak ambitna i kreatywna wizja Julie ożywa – nie możemy doczekać się, by podzielić się z nią widzami Peacock. Nie mam wątpliwości, że fani pokochają to, co stworzy – skomentowała Underhill.

W 2014 powstała filmowa adaptacja o tym samym tytule. Wówczas w głównych rolach wystąpiły m.in. Zoey Deutch oraz Lucy Fry. Kto zagra w serialu od Julie Plec? Tego dopiero się dowiemy.

REKLAMA