9 pytań, jakie mamy przed 6. sezonem "Lucyfera". Co może się wydarzyć w finałowych odcinkach serialu?

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Sezon 5B "Lucyfera" odpowiedział na pytanie, co Bóg może robić na Ziemi – ale też pozostawił wiele nowych niewiadomych. Przyjrzyjmy się więc finałowemu odcinkowi. Spoilery!

Druga część 5. sezonu "Lucyfera" przeprowadziła nas przez rodzinno-niebiańskie problemy, które miejscami bardzo przypominały nasze przyziemne sprawy. Kto nigdy nie był na krępującej rodzinnej kolacji, niech pierwszy rzuci kamieniem. To jednak nie koniec, bo finał sezonu 5B zostawia wiele pytań o dalsze losy naszych ulubionych postaci. Co może się wydarzyć w 6. sezonie "Lucyfera"?

1. Jak z nowymi mocami poradzi sobie Lucyfer?

Boskie moce są nieograniczone. I choć Lucyfer (Tom Ellis) ma o nich jakieś pojęcie, to Bóg (Dennis Haysbert) raczej nie był ojcem, który przyuczał swoje dzieci do objęcia tronu. Propozycje zmian, jakie chce wprowadzić Lucyfer, obejmowały głównie chęć zlikwidowania wszystkich złych rzeczy na Ziemi – można wręcz powiedzieć, stworzenia tu drugiego Raju.

Ale może będzie odwrotnie? Czy na Lucyfera spadnie zrozumienie, dlaczego świat funkcjonuje tak, a nie inaczej? Może to, z czym będzie musiał się zmierzyć, to pretensje najbliższych o brak boskich interwencji?

2. Co dalej ze związkiem Lucyfera i Chloe?

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Choć hipotetyczny związek z Bogiem był wydumany i zabawny, pytania Chloe (Lauren German) nie były takie bezpodstawne. Lucyfer będzie wiedział wszystko. Wszystko. Każde jej zawahanie się, każdą nierozważną myśl. Nie może to mieć dobrego wpływu na żaden związek. A może to ona będzie miała problemy z uczuciem skierowanym do Lucyfera? Dużo czasu zajęło jej zrozumienie, kim jest Diabeł i pokochanie go dokładnie takiego, jakim jest. Boskość to jednak zupełnie inna kategoria.

No i czym dokładnie zajmuje się boski konsultant?

3. Czy Dan opuści Piekło w 6. sezonie Lucyfera?

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Nie ukrywajmy, śmierć Daniela (Kevin Alejandro) była rozdzierająca. A później – jakby jeszcze było nam mało – dowiedzieliśmy się, że wcale nie poszedł do Nieba. Daniel. Ten, który zawsze próbował robić wszystko tak, jak trzeba, wylądował w Piekle.

Na szczęście finał dał nam nadzieję na odkupienie duszy Dana, a twórcy potwierdzili, że jego historia będzie częścią sezonu 6. Jednak czy uda mu się opuścić Piekło? Z serialu wiemy, że przeżywanie najgorszej chwili swojego życia potrafi doprowadzić dusze na skraj szaleństwa.

Czy Dan sam zrozumie, na czym polega kara i jak ją zakończyć? A może będzie potrzebował pomocy i interwencji Lucyfera?

4. Jak Amenadiel poradzi sobie w policji?

Amenadiel (D.B. Woodside) szuka swojego miejsca na Ziemi. Dosłownie. Po rezygnacji z przejęcia władzy po ojcu musi znaleźć sobie własne zajęcie. Trudno się dziwić, że skierował swoje kroki akurat do pracy w policji. Jednak w przeciwieństwie do Lucyfera, nie będzie w stanie wyciągać z podejrzanych odpowiedzi jednym, niewinnym pytaniem. Nigdy w życiu też nie pracował, a przynajmniej nie w naszym rozumieniu tego słowa.

I czy w ogóle zda testy policyjne? Lucyfer przecież nigdy nie był pełnoprawnym policjantem.

5. Lucyfer sezon 6: Czy Chloe wróci do policji?

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Cały serial wywodzi się z pomysłu, co by było, gdyby Diabeł pomagał w śledztwie. I chociaż po przejęciu serialu przez Netfliksa praca policyjna stała się tłem dla niebiańskiego dramatu rodzinnego, to jednak nadal nadawało to całości charakterystycznego klimatu. Czy wątek policji w całości przekierowany zostanie na Amenadiela i Ellę?

Patrząc na to, jak mocno Chloe kochała swoją pracę, trudno uwierzyć, by naprawdę mogła z niej odejść.

6. Co z decyzją Maze o powrocie do Piekła?

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Odkąd Maze (Lesley-Ann Brandt) wyhodowała swoją duszę, nie marzyła o niczym innym, jak o powrocie do Piekła w roli królowej. Aż spotkała Ewę. I chociaż na początku uczucie przerosło Mazikeen, serial zostawia nas w momencie, gdy postanawia być z Ewą na dobre i złe.

Ale czy Maze będzie zdolna do całkowitego zaangażowania się w związek? Nowo poznane emocje są dla niej trudne do pojęcia, a Piekło jest znanym dla niej domem. Jednak, czy nadal bezpiecznym? Dla demona z duszą wydaje się to być ostatnie dobre schronienie.

7. Jaką rolę odegra Carol Corbett?

Twórcy nie bez powodu postanowili wprowadzić Carola Corbetta (Scott Porter) zaraz po śmierci Dana. Pasuje idealnie, jako uzupełnienie policyjnej części obsady i jako policyjny partner dla Amenadiela. Nie możemy też pominąć romantycznego wątku, jaki może mieć z Ellą.

Ale czy na pewno będzie tym dobrym bohaterem? Serial przyzwyczaił nas, że zawsze, gdy pojawia się ktoś nowy, prędzej czy później musi namieszać w życiu naszych bohaterów.

Z drugiej strony, trudno nie życzyć Elli, by w końcu zaczęła się spotykać z kimś, kto jest jej wart.

8. Jak poradzi sobie Ella w 6. sezonie Lucyfera?

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Ella (Aimee Garcia) przeżyła ostatnio wiele trudnych chwil. Sezon 5A wrzucił ją w ramiona seryjnego mordercy, a kontynuacja pozbawiła wszystkich bliskich przyjaciół. Od śmierci Dana, po odejście z pracy Chloe i Lucyfera. Czy będzie w stanie sama sobie z tym wszystkim poradzić? A może jej mroczna strona popchnie ją do lekkomyślnych decyzji?

W tej części Ella także wyjątkowo mocno zwracała się ku religii, praktycznie zauważyła odejście Boga. Czy przejęcie mocy przez Lucyfera będzie miało na nią wpływ?

9. Lucyfer sezon 6: Co dalej z Michaelem?

Lucyfer odebrał bratu skrzydła. A Michael (Tom Ellis) raczej nie należy do łatwo wybaczających osób ani nie radzi sobie najlepiej z porażką. Całe życie czuł się gorszy od Lucyfera i teraz został przez niego pokonany, na oczach całego rodzeństwa. Jednak czy Michael nadal będzie głównym przeciwnikiem Lucyfera? A może, wraz z boskimi mocami, Lucyfer powinien spodziewać się całkowicie innego, większego zagrożenia?

Lucyfer dostępny jest na platformie Netflix

REKLAMA