Ross i Rachel byli razem czy mieli przerwę? Producenci "Przyjaciół" odnoszą się do odwiecznego sporu fanów

"Przyjaciele" (Fot. courtesy of Warner Bros. TV)

Byli razem czy mieli przerwę? Spór na ten temat toczy się wśród fanów "Przyjaciół" od ponad dwóch dekad. Co na to producenci kultowego sitcomu?

Rachel (Jennifer Aniston) i Ross (David Schwimmer) z "Przyjaciół" to jedna z tych par, które budziły mnóstwo emocji. Byli razem, nie byli, znów byli – i tak w kółko. W 3. sezonie miała miejsce najbardziej spektakularna z ich kłótni, po której Rachel zasugerowała przerwę – i nie było pewności, czy się rozstali, czy dalej są ze sobą. Dosłownie chwilę potem Ross przespał się z inną, Rachel się dowiedziała, potraktowała to jak zdradę i z ust Rossa padło słynne: "Przecież mieliśmy przerwę!".

Przyjaciele: Czy Ross i Rachel mieli przerwę?

Odpowiedź na pytanie, czy mieli przerwę, czy wcale jej nie mieli, do dziś nie jest oczywista. Część fanów jest po stronie Rossa, inni trzymają z Rachel. A co na to twórcy serialu "Przyjaciele"? Odpowiedzi pojawiły się w wywiadzie dla The Hollywood Reporter, który powstał przy okazji programu "Spotkanie po latach".

– Tak! Była przerwa. Ale oni nie byli na przerwie w honorowy sposób. Kiedy jest przerwa, to trzeba przyznać, że nie spodziewasz się, że ktoś pójdzie dalej tak szybko, no ale oni mieli przerwę – mówi Kevin S. Bright, producent wykonawczy serialu.

przyjaciele ross rachel czy mieli przerwę

"Przyjaciele" (Fot. Warner Bros. TV)

I wszystko jasne? No właśnie nie do końca.

– Nie odpowiadam na to pytanie! Uwielbiam to, że nie ma na nie definitywnej odpowiedzi. Z punktu widzenia scenarzysty, coś, o co postacie mogą kłócić się latami, jest najlepszym pytaniem na świecie. Można argumentować, że oczywiście mieli przerwę. Z drugiej strony, cóż, teoretycznie mieli przerwę, no ale bez przesady – mówi David Crane, jeden z showrunnerów "Przyjaciół".

Temat powraca do mediów nieprzypadkowo. "Przyjaciele: Spotkanie po latach" nie tylko wzbudziło ogromne emocje (podrzucamy 10 powodów, aby to obejrzeć), ale też okazało się kopalnią anegdot z planu. Jednym z najbardziej zaskakujących momentów był ten, w którym David Schwimmer i Jennifer Aniston przyznali, że chcieli być razem także prywatnie, ale nic z tego nie wyszło.

Przyjaciele: Spotkanie po latach jest na HBO GO

REKLAMA