Czy Maze dostanie happy end z Ewą? Lesley-Ann Brandt z "Lucyfera" komentuje najnowsze wydarzenia

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Sezon 5B "Lucyfera" przyniósł rozwinięcie wielu wątków - w tym historii Maze. Co do powiedzenia o swojej bohaterce ma do powiedzenia Lesley-Ann Brandt? Uwaga na spoilery!

"Lucyfer" powrócił z ośmioma nowymi odcinkami. Największy szok to tragiczna śmierć Daniela Espinozy (Kevin Alejandro), która będzie mieć swoje konsekwencje w finałowym, 6. sezonie. Ujrzeliśmy również emocjonalne chwile pomiędzy Lucyferem (Tom Ellis) i Bogiem (Dennis Haysbert) – duet zachwycił widzów zwłaszcza w odcinku musicalowym. Nowe odcinki przyniosły także rozwój wątku Maze i kwestii jej duszy. Co do powiedzenia na temat swojej bohaterki ma Lesley-Ann Brandt?

Lucyfer sezon 5: Lesley-Ann Brandt o wątku Maze

W wywiadzie dla TVLine aktorka odpowiadała na pytania dotyczące wątku Maze. Co według niej czuła Maze, gdy Bóg odmówił podarowania jej duszy?

– Jest sfrustrowana i naprawdę dziecinna w tym sensie, że myśli: "jeśli to zrobię, to się wydarzy". Potrafi mieć naprawdę czarno-białe podejście w różnych sprawach, więc czuje, że nie jest taka zła, jest dobrą przyjaciółką, zależy jej na ludziach, nie jest tym, kim byłam pięć sezonów temu, dlatego naprawdę na to zasługuje. A to pomoże zaleczyć ranę, o której nie zdawała sobie sprawy, że wciąż jest otwarta.

Chodzi oczywiście o jej matkę i sposób, w jaki opuściła ziemię. Lilith nie zastanawiała się, jakie może być życie, więc Maze, patrząc na tę sytuację, myśli: "nie chcę tego dla siebie, więc zrobię co w mojej mocy – a jest osoba, która może mi w tym pomóc" – powiedziała Brandt.

Lucyfer sezon 5b maze ewa

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Aktorka skomentowała również relację Maze i Ewy (Inbar Lavi). Mazikeen początkowo się opierała, jednak wiele wskazuje na to, że to nie koniec ich wątku.

– [Maze] jest poruszona tym, że może jej [Ewy] nie mieć, i działa wbrew własnemu uporowi. "Czy naprawdę pozwolę, bym przez mój upór lub strach miała się ciągle zastanawiać: a co jeśli?". Myślę, że Maze uczy się żyć z tym, co jest w zasięgu ręki. Stara się robić wszystko lepiej i być lepsza. Nawet mierząc się z niekomfortowymi uczuciami, jak miłość, smutek, ból... i wszystko to. Życie na ziemi i relacje międzyludzkie są trudne, mogą stanowić wyzwanie, ale są również satysfakcjonujące – wystarczy spojrzeć na tę niesamowitą rodzinę, którą stworzyliśmy i pielęgnowane przez nas relacje – dodała aktorka.

Z wypowiedzi twórców wynika, że w finałowym sezonie Maze zmierzy się z żałobą po śmierci Espinozy. Czy Mazikeen dostanie szczęśliwe zakończenie z Ewą? Tego dopiero się dowiemy. Data premiery 6. sezonu nie jest jeszcze znana.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA