"Outlander" – zobaczcie pierwsze zdjęcia z 6. sezonu. Wiadomo już, kiedy serial powróci z nowymi odcinkami

"Outlander" (Fot. Starz)

Telewizja Starz wypuściła pierwsze zdjęcia z 6. sezonu serialu "Outlander". Są też gorsze wiadomości: dość odległa data premiery i to, że będzie to mocno skrócony sezon.

Telewizja Starz pokazała pierwsze oficjalne zdjęcia z długo wyczekiwanego 6. sezonu serialu "Outlander". Prace na planie w Szkocji w tym momencie już się kończą, bo podjęto decyzję o skróceniu sezonu do 8 odcinków (początkowo planowano nakręcić 12 odcinków). Na premierę poczekamy do początku 2022 roku.

Outlander – 6. sezon serialu został skrócony

Jak informuje Starz, 6. sezon serialu, oparty na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, czyli szóstym tomie cyklu "Obca", rozpocznie się wydłużonym, 90-minutowym odcinkiem. W nowych odcinkach zobaczymy, jak Claire (Caitriona Balfe) i Jamie (Sam Heughan) dalej rozbudowują swoją małą społeczność w Karolinie Północnej, podczas gdy w tle już pojawia się widmo amerykańskiej rewolucji.

Jeśli 4. sezon zadawał pytanie, czym jest dom, a 5. sezon kręcił się wokół kwestii, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by chronić swój dom, to w sezonie 6 zobaczymy, co się dzieje, gdy pojawia się podział wśród mieszkańców domu, który się stworzyło. I jak to jest, kiedy stajesz się outsiderem czy też "obcą" – osobą zmarginalizowaną i odrzuconą we własnym domu.

Outlander sezon 6 kiedy premiera

"Outlander" (Fot. Starz)

Skrócenie sezonu, tak jak wcześniej opóźnienie produkcji, to efekt pandemii COVID-19. W zamian jednak Starz ma dla fanów niespodziankę: 7. sezon "Outlandera" już jest zamówiony i właśnie został wydłużony do 16 odcinków.

– Cieszymy się, że możemy już wejść do montażowni i pracować na przybliżeniem ponownego spotkania fanów z rodziną we Fraser's Ridge. Filmowanie w 2021 roku stanowiło bezprecedensowy zestaw wyzwań, co nas doprowadziło do decyzji o skróceniu sezonu, tak aby fani jak najszybciej mogli zobaczyć nasz najbardziej żywy i dynamiczny sezon. Nie martwcie się, nakręcimy wydłużony 7. sezon z 16 odcinkami w przyszłym roku, jak tylko życie wróci do normalności – powiedział showrunner serialu Matthew B. Roberts.

Już wiadomo, że 7. sezon serialu "Outlander" będzie opierać się na książce "Kość z kości" Diany Gabaldon.

Outlander sezon 6 – premiera w 2022 roku

Outlander sezon 6 kiedy premiera

"Outlander" (Fot. Starz)

Outlander sezon 6 kiedy premiera

"Outlander" (Fot. Starz)

REKLAMA