Dziewczyny z "Sexify" podbijają świat – i swój kraj też. 10 najpopularniejszych seriali maja na Netflix Polska

"Sexify" (Fot. Netflix)

W polskim top 10 seriali na Netfliksie długo rządził "Szpital New Amsterdam". Skończyło się to wraz z premierą "Sexify" – komedia o warszawskich studentkach i seksie zdecydowanie wygrywa maj.

Które seriale rządziły w maju w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Tym razem mamy zmianę lidera: polska komedia "Sexify" nie tylko podbija świat, ale też wygrywa ze wszystkimi innymi serialami w Polsce.

10. Park Jurajski: Obóz Kredowy – 67 punktów

"Park Jurajski: Obóz Kredowy" wciąż się nieźle trzyma. 3. sezon netfliksowej animacji, który zadebiutował w drugiej połowie maja, zajmuje 10. pozycję w rankingu najpopularniejszych seriali platformy w tym miesiącu.

9. Szkoła zabójców – 74 punkty

"Szkoła zabójców" to komiksowy serial stacji Syfy sprzed kilku lat, który teraz pojawił się na polskim Netfliksie. Rozgrywająca się w mrocznym świecie produkcja opowiada o prywatnej szkole, do której najważniejsze rodziny przestępcze wysyłają kolejne pokolenie potencjalnych zabójców.

8. Cień i kość – 95 punktów

"Cień i kość" to kwietniowa nowość Netfliksa – młodzieżowe fantasy, oparte na trylogii "Grisza" Leigh Bardugo. Akcja serialu dzieje się w rozdartym wojną świecie przypominającym klimatem imperialną Rosję, a główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju.

7. Dziedzictwo Jowisza – 100 punktów

"Dziedzictwo Jowisza" nie okazało się takim hitem, jakim miało być – co widać po tej pozycji na liście, a także po tym, że Netflix zdecydował się skasować serial po jednym sezonie. Serial, oparty na komiksach Marka Millara i Franka Quitely'ego, opowiada o tym, jak starzy superbohaterowie przekazują pałeczkę swoim dzieciom. W obsadzie są m.in. Josh Duhamel, Leslie Bibb i Ben Daniels.

6. Kto zabił Sarę? – 124 punkty

"Kto zabił Sarę?" powróciło z 2. sezonem, w jeszcze bardziej szalony sposób łączącym kryminał z klasyczną telenowelą. Po finale wciąż mamy mnóstwo pytań – miejmy nadzieję, że Netflix zamówi 3. sezon, który zbliży nas do rozplątania całego tego meksykańskiego galimatiasu.

5. The Sinner – 132 punkty

"The Sinner" wrócił z 3. sezonem i kolejną mroczną historią, którą rozwiązywał det. Harry Ambrose (Bill Pullman). Tym razem chodzi o sprawę wypadku samochodowego, który okazuje się czymś znacznie bardziej skomplikowanym, niż wygląda. W roli głównej – Matt Bomer.

4. Szpital New Amsterdam – 139 punktów

"Szpital New Amsterdam" przez dwa miesiące utrzymywał się na 1. miejscu listy – spadek wynika prawdopodobnie stąd, że obejrzeli go już dosłownie wszyscy. Niestety, w tym momencie nie wiadomo, kiedy polski Netflix pokaże 3. sezon medycznego hitu. Koniec emisji w USA planowany jest na 8 czerwca, więc może długo nie będziemy musieli czekać?

3. Psi patrol – 154 punkty

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Tradycji stało się zadość: "Psi patrol" zajmował i wciąż zajmuje bardzo wysokie miejsce na liście. A czy wasze dzieci widziały już kanadyjską animację, na punkcie której oszalał cały świat?

2. Niewinny – 227 punktów

"Niewinny" to kolejny dowód na to, że Netflix zrobił świetny interes, podpisując umowę na adaptacje książek Harlana Cobena. Ta pochodzi z Hiszpanii i – jak możecie przeczytać w naszej recenzji – jest prawdziwą ucztą dla fanów hiszpańskiej telewizji gatunkowej.

1. Sexify – 288 punktów

Zestawienie zdecydowanie wygrywa "Sexify", polska komedia o studentkach i seksie. Serial z Aleksandrą Skrabą, Marią Sobocińską i Sandrą Drzymalską w roli dziewczyn, które postanawiają stworzyć w naszej przaśnej rzeczywistości aplikację o kobiecym orgazmie, podbiła spory kawałek świata i w Polsce też radzi sobie świetnie. Co z 2. sezonem, Netfliksie?

REKLAMA