Gillian Anderson źle wspomina czasy "Z Archiwum X". "Miałam małe załamania nerwowe" – przyznaje dzisiaj

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

Nie tylko Dana Scully z "Z Archiwum X" przeżywała ciężkie chwile. Gillian Anderson, odtwórczyni roli przyznała, że praca przy serialu była znaczącym psychicznym obciążeniem.

Aktorstwo to nie tylko setki godzin na planie filmowym, ale także ogromna psychiczna presja. Gillian Anderson, znana z roli Dany Scully w "Z Archiwum X", wróciła wspomnieniami do kręcenia serialu. Aktorka wyznała, że podczas pracy przechodziła liczne momenty załamania.

Gillian Anderson wspomina kręcenie Z Archiwum X

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Gillian Anderson, wraz z innymi aktorkami, m.in. Anyą Taylor-Joy ("Gambit królowej"), rozmawiała na temat trudów aktorstwa. Aktorka wyznała, że kręcenie "Z Archiwum X" było dla niej naprawdę trudnym doświadczeniem.

– Z pewnością miałam takie doświadczenie podczas kręcenia dziewięciu sezonów "Z Archiwum X". Miałam w tym czasie mnóstwo małych załamań, a na koniec nie mogłam o tym rozmawiać, nie mogłam na to patrzeć, nie mogłam oglądać zdjęć z planu, po prostu nie. Natychmiast potrzebowałam zająć się czymś innym, zanurzyłam się w teatrze w innym kraju. Po jakimś czasie byłam w stanie stawić temu czoła i to było niemal jakby odseparowała się od tego wszystkiego tak bardzo, że miałam wrażenie, że patrzę na kogoś zupełnie innego. Kiedy zaangażujesz się w coś tak intensywnie, przez długi okres, nie możesz oczekiwać, że to nie będzie mieć konsekwencji. Oczywiście, że będą – powiedziała Anderson.

z archiwum x gillian anderson

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

Aktorka wspomniała również, że po zakończeniu zdjęć do "Z Archiwum X" poważnie zastanawiała się, czy wróci do pracy w telewizji.

– Kiedy zakończyłam "Z Archiwum X", nie wiedziałam, czy będę chciała znaleźć się jeszcze kiedyś na planie. Oprócz tego, że dorastałam w Wielkiej Brytanii i chciałam wrócić, wiedziałam, że to zajmie trochę czasu. W Londynie można poruszać się pomiędzy teatrem a telewizją, a to zawsze było moim marzeniem. Ale każdy aktor ma tę jedną rzecz, której pragnie bardziej niż tego, co już ma, a ja jestem kinomanką, więc dlaczego dalej gram w telewizji? Wszystko, czego chcę, to filmy. A wciąż pracuję w telewizji – śmiała się aktorka.

Gillian Anderson powróciła do roli Dany Scully w 2016 roku, na dwa nowe sezony serialu. Obecnie aktorka podbija serca widzów jako dr Jean Milburn w produkcji Netfliksa "Sex Education".

Z Archiwum X jest dostępne na Amazon Prime Video

REKLAMA