3. sezon "Mindhuntera" coraz bardziej prawdopodobny. David Fincher jest w trakcie negocjacji z Netfliksem

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

David Fincher znów złapał bakcyla i chce stworzyć 3. sezon "Mindhuntera", a Netflix mu to umożliwi. Pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje o możliwym powrocie serialu.

"Mindhunter" ostatnio gościł na naszych ekranach latem 2019 roku, kiedy to oglądaliśmy 2. sezon. Choć serialu nigdy oficjalnie nie skasowano, pojawiały się sygnały, że kontynuacji już nie będzie. Sugerował tak przede wszystkim sam twórca, David Fincher, który mówił, że prace nad 2. sezonem były dla niego wykańczające, a poza tym produkcja ma za niską oglądalność, żeby zarobić na siebie na Netfliksie. Wiele jednak wskazuje, że zmienił zdanie i chce tworzyć 3. sezon.

Mindhunter sezon 3: Trwają negocjacje z Netfliksem

Takie nieoficjalne sugestie pojawiły się w kwietniu, a teraz mamy ciąg dalszy. Brytyjski serwis Small Screen twierdzi, powołując się na swoich informatorów, że David Fincher i Netflix są coraz bliżej podpisania umowy na 3. sezon "Mindhuntera". Jak czytamy, wszystko wskazuje na to, że Fincher znów "złapał bakcyla", jeśli chodzi o "Mindhuntera" i chce dokończyć to, co zaczął.

Nie wiadomo, jak obecnie wygląda kwestia obsady serialu. Na początku 2020 roku grający główne role Holt McCallany, Jonathan Groff i Anna Torv zostali zwolnieni z kontraktów, podczas gdy Fincher zajął się produkcją "Manka" oraz 2. sezonu "Miłości, śmierci i robotów". Do tego miał dojść pilot "Chinatown", serialowego prequela filmu Romana Polańskiego z 1974 roku – o którym jednak nic nie słychać.

Mindhunter sezon 3 czy będzie

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

Jesienią zeszłego roku Fincher powiedział wprost, że był zmęczony pracą w Pittsburghu po 90 godzin tygodniowo, a przy tym "Mindhunter" nigdy nie miał oglądalności, która usprawiedliwiałaby wysoki budżet. Jednocześnie nie było oficjalnej decyzji o skasowaniu serialu.

A warto dodać, że początkowo David Fincher miał ambitny plan na "Mindhuntera": miało powstać pięć sezonów, a całość miała zakończyć się aresztowaniem przez FBI Dennisa Radera, BTK Stranglera, którego w serialu gra Sonny Valicenti. Ten plan raczej już nie zostanie zrealizowany w oryginalnym kształcie, ale wszystko wskazuje na to, że rosną szanse na 3. sezon, który być może będzie już finałowy.

Jak zauważa Small Screen, Fincher pracuje obecnie nad dwoma filmami: "Strangers" dla Warner Bros. Pictures i "The Killer", który zobaczymy na Netfliksie. Do tego dochodzi zamówiony już 3. sezon "Miłości, śmierci i robotów". To oznacza, że potencjalny powrót "Mindhuntera" jest raczej odległy, ale nie niemożliwy.

Mindhunter jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA