To nie koniec historii Aliny – "Cień i kość" powróci z 2. sezonem. Zobaczcie zapowiedź!

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Po sukcesie "Cienia i kości" twórcy chętnie wypowiadali się o wielkich planach na kontynuację historii. Będzie okazja, by je zrealizować – Netflix oficjalnie zamówił 2. sezon produkcji.

"Cień i kość" to jedna z najgłośniejszych premier tego roku. Serial na podstawie książek Leigh Bardugo zyskał spore grono fanów. Widzowie pokochali historię Aliny (Jessie Mei-Li), a postać Zmrocza (Ben Barnes) wzbudziła zachwyt wśród oglądających. Netflix milczał w sprawie zamówienia na nowe odcinki – aż do teraz. Serial oficjalnie otrzymał zamówienie na 2. sezon.

Cień i kość z 2. sezonem – zobaczcie zapowiedź

Na koncie serialu na Instagramie pojawił się filmik z członkami obsady. Aktorzy w zabawny sposób poprosili, by fani pomogli im przywołać światło, w celu ogłoszenia dobrych wieści. Chwilę później wypuszczone zostało oficjalne wideo, informujące o zamówieniu 2. sezonu serialu.

Jak donosi portal TVLine, zarówno twórca serialu Eric Heisserer, jak i autorka książek Leigh Bardugo, są zachwyceni możliwością dalszej pracy nad historią.

–  Jestem zaszczycony i podekscytowany możliwością powrotu do uniwersum Grisza oraz kontynuacją historii tych ujmujących bohaterów, zwłaszcza Milo – powiedział Heisserer.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Shadow and Bone (@shadowandbone)

Leigh Bardugo z kolei obiecała jeszcze więcej nowych przygód i postaci.

– Piszę uniwersum Grisza od prawie dziesięciu lat i cieszę się, że możemy kontynuować tę przygodę. Jest tak wiele miejsc, które ledwo odwiedziliśmy i nie mogę się doczekać, aby przedstawić naszej publiczności więcej świętych, żołnierzy, bandytów, książąt oraz korsarzy, którzy sprawiają, że ten świat jest tak fajny do odkrywania – powiedziała.

Już po premierze 1. sezonu twórcy opowiadali o ambitnych planach, dotyczących potencjalnych kolejnych sezonów, jak np. wprowadzenie postaci Wylana (członka grupy Wron) czy Nikołaja (syna króla Ravki). Kiedy zobaczymy 2. sezon "Cienia i kości"? Nie zostały podane żadne informacje, ale możemy przypuszczać, że nastąpi to najprędzej w 2022 roku.

Cień i kość jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA