2. sezon "Kruka" z premierą w lipcu – zobaczcie klimatyczny zwiastun nowych odcinków serialu Canal+

"Kruk" (Fot. Jaroslaw Sosinski/Canal+)

"Kruk" powraca z 2. sezonem – "Czorny woron nie śpi" – w którym zobaczymy śledztwo dotyczące mafijnych interesów prowadzone przez tytułowego komisarza. Mamy zwiastun i datę premiery!

"Kruk", czyli jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych ostatnich lat, powraca na nasze ekrany. 2. sezon, zatytułowany "Czorny woron nie śpi", będzie mieć premierę w telewizji Canal+ i na platformie canalplus.com 9 lipca.

Kruk. Czorny woron nie śpi – zwiastun 2. sezonu

Nowe odcinki to ciąg dalszy podlaskiej historii Adama Kruka. Grany przez Michała Żurawskiego komisarz wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym Szeptucha.

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik), której chwilę później ratuje życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Jednocześnie nękające Kruka niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

W rolach głównych w 2. sezonie "Kruka" wystąpią Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Barbara Jonak i Zbigniew Stryj. Za sterami stanęła ekipa odpowiedzialna za 1. serię, czyli Jakub Korolczuk (scenariusz) i Maciej Pieprzyca (reżyseria).

Premiera 2. sezonu Kruka 9 lipca na Canal+

REKLAMA