Emilia Clarke wskazuje winnego wpadki w "Grze o tron". Kto zostawił na stole kubek kawy?

"Gra o tron" (Fot.HBO)

Pamiętacie postawiony przed Daenerys kubek kawy w 8. serii "Gry o tron"? Wpadka odbiła się szerokim echem w sieci, a winny nie został wskazany – aż do teraz. Kto był sprawcą tego zamieszania?

"Gra o tron"  wywołała sporo kontrowersji w trakcie trwania ósmego sezonu, który uważany jest za jedną wielką pomyłkę. Pomijając kwestie fabularne, w jednej ze scen można było dostrzec kubek z logo podobnym Starbucksa (ale podobno pochodzącym z lokalnej kawiarni). Co ciekawe – w scenie obecni byli obaj showrunnerzy serialu, dlatego wpadka tym bardziej zaskoczyła widzów. Emilia Clarke, czyli serialowa Daenerys sugeruje winnego!

Gra o tron: Emilia Clarke o aferze z kubkiem

W wywiadzie dla theSkimm gwiazda odpowiadała na pytania fanów – np. o to, co najczęściej pije rano. Aktorka podłapała temat i nawiązała do wpadki z kubkiem. Według jej słów, to właśnie jeden z showrunnerów serialu, Dan Weiss był winny całego zamieszania.

– Spoiler: to nie było ze Starbucksa. Powiem to jeszcze raz, dla jasności – ten kubek nie był mój. Patrzę na ciebie, Danie Weissie – powiedziała Clarke.

Wpadka szybko została obrócona w żart. HBO wydało na Twitterze wydało urocze oświadczenie, w którym przyznano, że doszło do pomyłki, ponieważ Smocza Królowa zamawiała ziołową herbatę. Następnie członkowie obsady, m.in. Sophie Turner (Sansa Stark) i Kit Harrington (Jon Snow), zaczęli wzajemnie przerzucać się oskarżeniami.

Gra o tron kubek

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Przypomnijmy, co do powiedzenia w sprawie miał producent serialu Bernie Caulfield, który został zapytany o feralny kubek podczas wywiadu z  The Verge:

– Nie mogę w to uwierzyć. Nasi ludzie od rekwizytów i dekoratorzy są niezawodni. Na tysiąc procent. Szczerze nie potrafię... W dzisiejszych czasach trudno uwierzyć w to, co się widzi, bo ludzie wsadzają w zdjęcia rzeczy, których naprawdę tam nie ma, ale cóż, może to tam było. Nie jestem pewny. Przepraszamy! Westeros było pierwszym miejscem, gdzie pojawił się Starbucks. To dobrze znany fakt.

Gra o tron jest dostępna na platformie HBO GO

REKLAMA