15 seriali, na które czekamy najbardziej tego lata. "Rojst", "Kruk", "Nine Perfect Strangers" i inne premiery

"Rojst '97" (Fot. Netflix)

1 2 3

Przed nami wyjątkowo bogate lato, jeśli chodzi o seriale. Wybraliśmy te najbardziej oczekiwane – od powrotów dwóch polskich hitów aż po "Nine Perfect Strangers" i nową "Plotkarę".

Rzut oka na kalendarz premier seriali na lato 2021 wystarczy, żeby przekonać się, że pandemiczne pustki w telewizji już się kończą. Wybraliśmy 15 najbardziej oczekiwanych seriali, ale to oczywiście nie wszystko, co zobaczymy tego lata. Inne premiery to m.in. pierwsza część finałowego sezonu "The Walking Dead, 10. sezon "American Horror Story" czy też powrót 5. sezonu "Riverdale".

Rick i Morty (sezon 5) – 21 czerwca na HBO GO

"Rick i Morty" wraca jutro z 5. sezonem, co samo w sobie jest już świetną wiadomością. Jeszcze lepsza wiadomość? Serial przejmuje HBO GO, które będzie pokazywać nowe odcinki na bieżąco. A będzie się działo, wystarczy zobaczyć kompletnie odjechaną scenę otwarcia. Jak zwykle szykuje się imponująca lista gości, na której znajdują się Alison Brie, Timothy Olyphant i Christina Ricci. Możemy spodziewać się też powrotu Susan Sarandon w roli terapeutki Jerry'ego i Beth – a przy okazji, co powiecie na seksualne przygody tej pary?

Sprawa idealna (sezon 5) – 25 czerwca na HBO GO

"Sprawa idealna" to serial w sam raz na nasze pokręcone czasy. 5. sezon przyniesie m.in. debiut Mandy'ego Patinkina w roli Hala Wacknera, samozwańczego sędziego, który rozpoczyna działalność na zapleczu punktu ksero. Nie zabraknie też pytań o to, jak żyć w szalonym współczesnym świecie – i czy wypada, żeby Diane (Christine Baranski) dalej była partnerką w kancelarii prawnej Afroamerykanów.

Rojst '97 – 7 lipca na Netfliksie

"Rojst" powraca na Netfliksie z całkowicie nową serią. Przeniesiemy się do 1997 roku, czasu powodzi stulecia na Dolnym Śląsku. Las na Grontach staje się miejscem zbrodni. Zagadkę śmierci chłopca, którego ciało odsłoniła powódź, rozwiązuje duet detektywów – a także dziennikarze znani z 1. sezonu, Zarzycki i Wanycz. W głównych rolach powrócą Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, w obsadzie są też m.in. Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

Plotkara (reboot) – 8 lipca w USA

Czy jest nam potrzebna nowa "Plotkara" niecałą dekadę po zakończeniu oryginalnego serialu? To się wkrótce okaże. Na razie widać, że będzie to serial specyficzny – poznamy w nim nową ekipę bogatych dzieciaków z prywatnej szkoły na Manhatannie, których śledzi czujne oko tytułowej Plotkary. Serial odniesie się do tego, jak bardzo zmieniły się social media i sam Nowy Jork. Zobaczymy zupełnie inny krajobraz społeczny – nie wszyscy już będą biali i hetero – ale esencja "Plotkary", czyli romanse, twisty i tajemnice jak z opery mydlanej, nie zostanie naruszona. Niestety, serial wciąż nie ma polskiej daty premiery.

Kruk. Czorny woron nie śpi – 9 lipca na Canal+

Nie tylko "Rojst" powraca z długo wyczekiwanym nowym sezonem – Kruk" również. W 2. serii, zatytułowanej "Czorny woron nie śpi", zobaczymy ciąg dalszy podlaskiej historii Adama Kruka. Grany przez Michała Żurawskiego komisarz wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym Szeptucha. Do obsady dołączy m.in. Leszek Lichota w roli innego policjanta.

1 2 3
REKLAMA