Jak "The Crown" znalazło swoją Dianę i Margaret Thatcher? Jeden z twórców zdradza zakulisowe sekrety

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" zachwyciło widzów nie tylko pięknymi zdjęciami i wciągającą fabułą, ale też fantastycznymi castingami. Jak zostały wybrane księżna Diana i Margaret Thatcher?

"The Crown" to jedna z najpopularniejszych produkcji Netfliksa. Serial o losach brytyjskiej rodziny królewskiej doczekał się czterech sezonów, zaś zdjęcia do kolejnej serii, rozpoczną się już niebawem. Serca widzów podbiła Emma Corrin jako księżna Diana oraz Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher.

The Crown: Dyrektor castingowy o wyborze aktorek

Dyrektor castingowy Robert Sterne rozmawiał na temat kulisów castingu do serialu z The Wrap. Jak zaznaczył, chodziło o znalezienie twarzy, które wpasują się w klimat serialu.

– Zawsze mieliśmy ambicję, by stworzyć sześć sezonów i by każdy z nich obejmował dekadę. Dlatego potrzebowaliśmy dość dużej skali czasowej. Czuliśmy, że prostetyki, pojawiające się choćby od czasu do czasu, przeszkadzałyby w opowiadaniu historii. Dlatego szukamy na całym świecie najlepszych osób do każdej roli, tak by wszystko w równaniu się zgadzało – powiedział.

the crown diana margaret thatcher

"The Crown" (Fot. Netflix)

W 4. sezonie została wprowadzona postać księżnej Diany, której tragiczna historia do tej pory rzuca cień na rodzinę królewską. Sterne opowiedział o wyzwaniu, jakim był casting – podobieństwo fizyczne nie wystarczyło.

– Zdecydowanie było tu wiele podobieństw i to jest super. Ale chcesz otrzymać najlepszy występ, jaki można tylko dać. A Emma Corrin jest wyjątkowa, niezwykła i po prostu patrzyłeś, jak "wlatuje" w to wszystko. Weszła do pokoju i trafiła w sedno, nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak genialna już na tak wczesnym etapie całego procesu - zachwalał Sterne.

Dyrektor castingowy wspomniał także o kreacji Margaret Thatcher, którą zagrała Gillian Anderson. Zdaniem twórcy, aktorka naprawdę sprostała trudnemu wyzwaniu, jakim było ukazanie kontrowersyjnej polityk.

– [Gillian Anderson] jest niesamowita, zmieniając się i tworząc różne postacie. Jest jak czyste piękno, ale to nigdy nie przeszkadza żadnemu występowi, bo oddaje się mu cała. I tego potrzebowaliśmy w przypadku tej postaci, musiał to być rodzaj aktora, który będzie w stanie się zmienić, ponieważ tutaj [w Wielkiej Brytanii] wszyscy znają Thatcher i wiedzieliśmy, że [twórca serialu Peter Morgan] zamierzał napisać naprawdę potężną postać – dodał.

W 5. sezonie czekają nas kolejne zmiany castingowe. Wiadomo już, że w roli księżny Diany zobaczymy Elizabeth Debicki. Do obsady dołączyli również Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Dominic West (książę Karol), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Jonathan Pryce (książę Filip) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles).

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA