"Sukcesja" nie będzie emitowana w nieskończoność. Ile sezonów chcą zrobić twórcy serialu?

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Obecnie trwają zdjęcia do 3. sezonu "Sukcesji", hitowego serialu HBO o wyjątkowo okropnej rodzinie bogaczy, a twórcy już myślą o zakończeniu. Ile łącznie będzie sezonów?

"Sukcesja" ma obecnie wyjątkowo długą przerwę w emisji, spowodowaną pandemią koronawirusa. Zdjęcia do 3. sezonu, którego premiera przewidziana jest na jesień, wciąż trwają, ale twórcy już widzą koniec na horyzoncie.

Sukcesja nie będzie mieć więcej niż pięć sezonów

Georgia Pritchett, scenarzystka i producentka hitu HBO, przyznała w rozmowie z "The Times", że showrunner serialu Jesse Armstrong zaczyna myśleć o zakończeniu. Ile sezonów jest w planach?

– Myślę, że maksimum to byłoby pięć sezonów, ale prawdopodobnie będą raczej cztery. Kończymy kręcić sezon 3, więc w tym momencie [Armstrong] mówi, że będzie tylko jeszcze jeden – powiedziała Pritchett.

Scenarzystka szybko dodała, że koniec po 4. sezonie to jeszcze nic pewnego. Według niej sytuacje, w której twórcy zgadzają się zrobić jeszcze jeden sezon, "zdarzają się cały czas". Zasugerowała również, że jest konkretny plan na zakończenie – jak to ujęła, ekipa widzi "dobre zakończenie na horyzoncie".

Sukcesja serial ile sezonów

"Sukcesja" (Fot. HBO)

W 3. sezonie "Sukcesji" zobaczymy, jak Logan (Brian Cox), po ataku ze strony Kendalla (Jeremy Strong), walczy, by zabezpieczyć sojusze rodzinne, polityczne i finansowe, podczas gdy zaciekła wojna korporacyjna grozi przekształceniem się w rodzinną wojnę domową.

Do obsady dołączyło kilka nowych osób. Alexander Skarsgård zagra rolę Lukasa Matssona, odnoszącego sukcesy i mającego skłonności do konfrontacji prezesa firmy z branży IT. Adrien Brody wcieli się w postać Josha Aaronsona, miliardera i aktywistę, który odegra kluczową rolę w walce o Waystar. Gościnnie też wystąpią Hope Davis, Sanaa Lathan, Linda Emond i koreańska wokalistka i aktorka Jihae.

Sukcesja jest dostępna na HBO GO

REKLAMA