Zapnijcie pasy, nadchodzi "Fundacja" – widowiskowy zwiastun i data premiery nowego serialu science fiction

"Fundacja" (Fot. Apple TV+)

Tej jesieni Apple TV+ pokaże adaptację "Fundacji" Isaaca Asimova. W zwiastunie nie brakuje pełnych rozmachu scen – w głównej roli występuje znany z "Czarnobyla" Jared Harris.

Apple TV+ pokazało zwiastun serialu "Fundacja", w którym zostanie przeniesiony na ekran popularny cykl książek Isaaca Asimova. Premiera trzech pierwszych odcinków planowana jest na 24 września, kolejne będą ukazywać się co tydzień po jednym.

Fundacja – zwiastun adaptacji cyklu Isaaca Asimova

10-odcinkowa "Fundacja" będzie futurystyczną opowieścią o grupce wygnańców, którzy odkrywają, że aby ocalić potężne Imperium Galaktyczne, należy mu się przeciwstawić. Jared Harris ("Czarnobyl") wystąpi jako Hari Seldon, genialny matematyk, który tworzy dyscyplinę zwaną psychohistorią i przewiduje upadek Imperium.

Seldon i grupka jego lojalnych zwolenników wyruszają w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację w celu odbudowania i ocalenia przyszłości cywilizacji. Rządzący galaktyką Cleonowie, rozwścieczeni tym, co głosi Seldon, obawiają się, że ich władza może nie tylko osłabnąć, ale wręcz zakończyć się raz na zawsze.

W obsadzie "Fundacji" są także Lee Pace ("Halt and Catch Fire") w roli imperatora oraz Lou Llobell jako Gaal, Leah Harvey ("Nędznicy"), Laura Birn ("The Innocents"), Terrence Mann ("Sense8") i Cassian Bilton. Twórcą i showrunnerem jest David S. Goyer ("Krypton", "Demony da Vinci", "Batman – Początek", "Człowiek ze stali").

Premiera Fundacji 24 września na Apple TV+

REKLAMA