"Dobry omen" z zaskakującym zamówieniem na 2. sezon. Poznamy zupełnie nowe przygody Azirafala i Crowleya

"Dobry omen" (Fot. Amazon Prime Video)

Miał być serial limitowany, ale Amazon zdecydował się na kontynuację. "Dobry omen" dostał zamówienie na 2. sezon, a za sterami projektu ponownie stanął autor oryginału, Neil Gaiman.

"Dobry omen" właśnie dołączył do grona miniseriali, które nie pozostaną miniserialami. Amazon ogłosił, że powstanie 2. sezon produkcji.

Dobry omen: Będzie 2. sezon serialu Amazona

W 2. sezonie "Dobrego omenu" zobaczymy wątki wykraczające poza oryginalny materiał źródłowy i rzucające więcej światła na nietypową przyjaźń pomiędzy Azirafalem, wybrednym aniołem i handlarzem rzadkimi książkami, oraz lubiącym szybkie życie demonem Crowleyem. Po udaremnieniu apokalipsy bohaterowie wracają do łatwego życia pomiędzy śmiertelnikami w londyńskim Soho, kiedy niespodziewany posłaniec przynosi zaskakującą tajemnicę.

W sześciu nowych odcinkach powrócą Michael Sheen i David Tennant jako anioł Azirafal i demon Crowley. Showrunnerami ponownie będą Neil Gaiman, współautor książkowego oryginału napisanego wraz z Terrym Pratchettem, i producent Douglas Mackinnon, który wróci także jako reżyser. Scenariusz napisze Gaiman do spółki z Johnem Finnemore'em. Zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku w Szkocji.

dobry omen sezon 2 czy będzie

Dobrą wiadomość skomentowali obaj odtwórcy głównych ról.

– Osobiście jestem przeciwko, ale przecież świat nie uratuje się sam, prawda? Jeśli mnie i Davidowi uda się tym razem za bardzo nie pokłócić, może nawet jest szansa, że to skończymy – powiedział Michael Sheen.

W podobnym tonie utrzymane jest oświadczenie Davida Tennanta.

– Dla mnie osobiście powrót "Dobrego omenu" to świetna wiadomość. Znów będę mógł pracować z Michaelem i wypowiadać cudowne słowa Neila. Prawdopodobnie gorzej dla wszechświata, bo prawie na pewno oznacza to, że pojawi się nowe zagrożenie egzystencjalne, z którym trzeba będzie sobie poradzić, no ale wiecie – huśtawki i karuzele.

"Dobry omen" to ekranizacja powieści Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana z 1990 roku. W obsadzie 1. sezonu u boku Tennanta i Sheena znaleźli się m.in. Jon Hamm, Nick Offerman, Mireille Enos oraz Frances McDormand jako głos Boga. Naszą recenzję serialu znajdziecie tutaj.

Dobry omen jest dostępny na Amazon Prime Video

REKLAMA