Zombie w 2. sezonie "Krainy Lovecrafta". Twórczyni skasowanego serialu HBO zdradza, czego nie zobaczymy

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

Tajemnicza epidemia, zombie i Ameryka dosłownie podzielona według ras. Twórczyni "Krainy Lovecrafta" zdradziła dokładniejsze plany na 2. sezon serialu skasowanego przez HBO.

"Kraina Lovecrafta" w zeszłym roku była powszechnie chwalona przez krytyków jako jeden z najbardziej oryginalnych i innowacyjnych seriali ostatnich lat. Ale najwyraźniej to za mało, żeby dostać 2. sezon w HBO. W piątek pojawiła się informacja o skasowaniu serialu, która okazała się szokiem nie tylko dla fanów – twórcy i obsada też byli pewni kontynuacji. Według informacji zdobytych przez dziennikarza Deadline, Justina Krolla, Jurnee Smollett i Jonathan Majors – który miał zaliczyć powrót w stylu Jona Snowa – mieli wyczyszczone harmonogramy i byli gotowi do powrotu na plan "Krainy Lovecrafta". Co poszło nie tak?

Kraina Lovecrafta: O czym miał być 2. sezon serialu?

Powodów, dla których HBO skasowało swój największy zeszłoroczny hit, możemy się tylko domyślać. Twórczyni serialu Misha Green zdradziła, że przygotowany był 75-stronicowy zarys fabuły 2. sezonu aka "Następnego pokolenia". Akcja działaby się w nowym świecie, który powstał na zgliszczach Stanów Zjednoczonych.

Jak widać na mapie, byłby to świat podzielony rasowo: zielone terytoria zamieszkiwaliby rdzenni Amerykanie, czarne – Amerykanie czarnoskórzy, a pomiędzy nimi znajdowałby się pas zamieszkany przez białych. Do tego dochodzi tajemnicza Wspólnota Jeffersona obejmująca stany na północnym wschodzie.

W kolejnym wpisie na Twitterze Misha Green dodała więcej szczegółów: otóż The Whitelands to pas opanowany nie tyle przez białych, co przez zombie, a wszystko dzieje się po tajemniczej epidemii. Stworzenie zombie to efekt uboczny zaklęcia "Pochodzenie" – większość z nich jest powolna, ale niektóre potrafią być bardzo szybkie. Lata po epidemii podjęto wspólny wysiłek, żeby zgromadzić je wszystkie w jednym miejscu w centrum Ameryki – The Whitelands to coś w stylu niebezpiecznej granicy. X na mapie oznacza miejsce, gdzie pojawia się "Źródło".

Czy to właśnie w tym koncepcie powinniśmy upatrywać powodów skasowania "Krainy Lovecrafta"? Raczej nie chodzi o oglądalność – Casey Bloys, dyrektor programowy HBO zapewniał w lutym, że ma nadzieję, iż serial dostanie 2. sezon. Kasacja nie została w żaden sposób uzasadniona – HBO ograniczyło się do lakonicznych podziękowań dla ekipy i fanów.

– Jesteśmy wdzięczni za poświęcenie i kunszt utalentowanej obsady i ekipy oraz Mishy Green, która stworzyła ten przełomowy serial. A fanom dziękujemy za dołączenie do nas w tej podróży – brzmi oświadczenie stacji.

Kraina Lovecrafta jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA