Jak wybrano księżną Dianę w "The Crown"? To nie był zwyczajny casting

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" zachwyca zarówno fabułą, jak i doborem aktorów. Emma Corrin sprawdziła się świetnie jako Diana, a jak się okazuje – do roli wybrano ją w nietypowy sposób.

"The Crown" już od czterech sezonów wzbudza zachwyt wśród widzów Netfliksa. Zdjęcia do 5. sezonu mają wystartować w lipcu, tymczasem producentka wykonawcza Suzanne Mackie zdradziła trochę smaczków zza kulis poprzedniej serii.

The Crown: Nietypowy casting do roli Diany

Producentka w rozmowie z Broadcast opowiadała o procesie tworzenia "The Crown". Mackie powiedziała, że wybór Emmy Corrin do roli księżnej Diany to jedna z rzeczy, z których jest najbardziej dumna w swojej karierze.

– Wiedzieliśmy, że nie chcemy obsadzić kogoś bardzo znanego. W Dianie chcieliśmy kogoś, kogo niemalże trzeba było przebrać, pokazać ewolucję z nieco niezręcznej nastolatki do silniejszej kobiety. To niezwykła podróż, którą widzowie musieli całkowicie zaakceptować i zrozumieć – zaczęła.

The Crown Diana casting

"The Crown" (Fot. Netflix)

Jak się okazuje, Corrin nie trafiła do serialu w ramach zwykłego castingu, bo zdążyła wzbudzić podziw producentów wcześniej – kiedy poszukiwali oni aktorki do roli Camilli Parker-Bowles w trakcie prac nad 3. sezonem.

– Zdecydowaliśmy się wziąć aktorkę, która by przeczytała kwestie Diany, i ta młoda dziewczyna, studentka, Emma zgłosiła się do pomocy. Od początku miałam względem niej silne przeczucia. Przeczytała tę scenę pięć razy i pomyśleliśmy: "Kurczę, ona jest dobra". Więc skierowaliśmy na nią kamerę i umieściliśmy ją w scenie. Na koniec spojrzałam na nią i pomyślałam: "To może być Diana" – powiedziała Mackie.

W 5. sezonie w "The Crown" czekają nas kolejne duże zmiany w obsadzie. Imelda Staunton ("Vera Drake") przejmie rolę królowej Elżbiety II, Jonathan Pryce ("Gra o tron") zagra księcia Filipa, a Lesley Manville ("Mum") – księżniczkę Małgorzatę. Dominic West ("The Affair") i Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista") wcielą się w starsze wersje księcia Karola i księżnej Diany, zaś Olivię Williams ("Odpowiednik") zobaczymy w roli Camilli Parker Bowles.

Premiery nowych odcinków "The Crown" możemy spodziewać się w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA