Netflix wypuścił klimatyczny klip do serialu "Rojst '97". Tymek, Brodka i Urbanski w hicie Edyty Bartosiewicz

"Rojst '97" (Fot. Netflix)

Gotowi na powrót do hotelu Centrum? Jutro o tej porze będziemy oglądać "Rojst '97", a dziś mamy mały przedsmak. Netflix wypuścił teledysk z coverem utworu "Ostatni" Edyty Bartosiewicz.

"Rojst" powraca w nowej odsłonie, której akcja dzieje się w roku 1997, czyli ok. 13 lat po wydarzeniach z oryginalnej serii. Podobnie jak poprzednio, w serialu nie zabraknie polskiej muzyki z tamtych czasów, w tym także nowych aranżacji.

Rojst '97: Tymek i Brodka w coverze utworu Ostatni

Na dzień przed premierą 2. sezonu "Rojstu" Netflix wypuścił teledysk. Usłyszycie w nim nową wersję utworu "Ostatni" Edyty Bartosiewicz, której autorami są Monika Brodka, Tymek, Urbanski i Patryk Kraśniewski. W klipie, którego reżyserem jest Alan Willmann, pojawiają się także aktorzy z serialu, w tym Piotr Fronczewski powracający jako kierownik hotelu Centrum. Podobną akcją promowano trzy lata temu 1. sezon – wtedy Brodka śpiewała cover piosenki "Wszystko, czego dziś chcę".

Akcja "Rojstu '97" dzieje się podczas powodzi stulecia, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście.

Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka), bezkompromisowa policjantka z Warszawy, oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym "Kuriera". Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

"Rojst '97" poza kryminalną intrygą ma być również opowieścią o latach 90. w Polsce jako czasie transformacji i odkupienia. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

Rojst '97: Premiera serialu 7 lipca na Netfliksie

REKLAMA