Canal+ tworzy polskie "The Office" – mamy pierwsze foty z serialu. Kto gra polskie wersje Michaela i spółki?

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

Niespodzianka, nadchodzi polskie "The Office"! Canal+ zaprezentował obsadę i pierwsze zdjęcia z rodzimej wersji kultowego sitcomu. Premiera planowana jest już na jesień.

Michael to teraz Michał, Pam zamieniła się w Patrycję, a akcja dzieje się w Siedlcach w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej. "The Office", jeden z najbardziej kultowych formatów komediowych, powraca – i to w polskiej wersji.

The Office: Canal+ tworzy polską wersję sitcomu

Jak informuje Canal+, zdjęcia do serialu już trwają, a gotowy efekt zobaczymy jesienią. Polska wersja "The Office" powstaje we współpracy BBC Studios, któremu zawdzięczamy brytyjski oryginał, stworzony 20 lat temu przez Ricky'ego Gervaisa i Stephena Merchanta. To od niego zaczęła się kariera międzynarodowa formatu – w 2005 roku zadebiutowała amerykańska wersja ze Steve'em Carellem w roli głównej.

the office polska wersja serial

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

the office polska wersja serial

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

Charakterystyczne elementy serialu zostały osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie – czytamy w informacji od Canal+.

– Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią – mówi mówi Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych Canal+.

the office polska wersja serial

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

the office polska wersja serial

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

Akcja polskiego "The Office" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Jej prezes, Michał (Piotr Polak), to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. W serialu biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników Kropliczanki.

– Pierwszą rzeczą, nad którą zaczęliśmy się zastanawiać, to jak zaadaptować serial, który ma już 20 lat. Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że musimy go zaktualizować, by odpowiedzieć na oczekiwania współczesnego widza. Napisaliśmy swoje własne scenariusze, inspirowane pierwowzorem. Mamy więc tych samych bohaterów, relacje między nimi, formę. Aczkolwiek uznaliśmy, że mamy na tyle dużo polskości dookoła, plus minęło dwadzieścia lat, że dodawanie "smaczków" do oryginalnych scenariuszy to nie będzie to. Dlatego napisaliśmy wszystko na nowo – opowiada główny scenarzysta serialu Łukasz Sychowicz.

the office polska wersja serial

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

the office polska wersja serial

"The Office PL" (Fot. Canal+/Łukasz Bąk)

Oprócz Michała – czyli polskiej wersji Davida Brenta/Michaela Scotta – w polskim "The Office" nie zabraknie silnej kobiecej bohaterki, będącej znakiem zmieniających się czasów i rosnącej roli kobiet w biznesie Patrycja (Vanessa Aleksander) to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich "rekinów biznesu", która wkraczając w progi biura Kropliczanki, przełamuje stary ład.

Obok Piotra Polaka i Vanessy Aleksander w polskim "The Office" zagrają Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Reżyseruje Maciej Bochniak, a scenariusz piszą Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki, a za zdjęcia odpowiada Paweł Chorzępa. Producentami serialu są Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński.

Premiera The Office PL jesienią na Canal+

REKLAMA