Czemu NBC skasowało "Good Girls"? Prawdopodobnie poszło nie o pieniądze, tylko o zakulisowe problemy

"Good Girls" (Fot. NBC)

Wszystko było na najlepszej drodze, żeby "Good Girls" dostało 5. sezon – aktorki zgodziły się nawet na niższe płace. Dlaczego w takim razie NBC skasowało serial bez słowa wyjaśnienia?

"Good Girls" nie wróci z 5. sezonem. Podwójny odcinek, który w USA zostanie wyemitowany 22 lipca, będzie nie tylko finałem 4. sezonu, ale też całej serii – i prawdopodobnie pozostawi pewne sprawy niedokończone.

Good Girls: Dlaczego nie będzie 5. sezonu serialu?

O tym, jak wyglądała sytuacja serialu przed niespodziewanym skasowaniem go przez NBC, pisze Michael Ausiello z TVLine. Według niego pod koniec maja pojawiły się nieoficjalne informacje, że NBC zamówi skrócony 5. sezon, który będzie finałowy i zamknie całą historię. Wszystkie trzy aktorki z głównej obsady – Christina Hendricks, Mae Whitman i Retta – zgodziły się na obniżki płac. Zdjęcia do 8-odcinkowej finałowej serii były planowane na wiosnę 2022 roku. Co się stało?

Good Girls sezon 5 skasowany dlaczego

"Good Girls" (Fot. NBC)

Z rozmów Ausiello ze źródłami w NBC, Universal Television, a także w kręgach produkcji serialu, wynika, że najbardziej problematyczne wcale nie okazały się pieniądze. Jeden z informatorów mówi, że problemy zaczęły się w połowie czerwca, kiedy nastąpił impas w negocjacjach z Mannym Montaną, serialowym Rio. Aktor zaczął robić problemy, jeśli chodzi o kwestie finansowe i harmonogram.

Niektórzy spekulują, że to pochodna zakulisowego konfliktu Montany z Christiną Hendricks, serialową Beth. Montana nie chciał z nią dalej współpracować, dlatego nie był gotów na poświęcenia natury finansowej, żeby zostać w serialu.

Good Girls miało problem z Mannym Montaną

Sprawy nie chcą komentować agenci obojga aktorów, ale plotki na ten temat krążyły w branży od dawna. "Przychodzimy, wykonujemy swoją pracę, a potem idziemy to domu. To bardzo biznesowe" – powiedział Montana w wywiadzie dla The Total Celebrity Show w 2020 roku, kiedy go zapytano o relacje z Hendricks.

Wcześniej Hendricks skarżyła się w czasie panelu 92nd Street Y, że Montana upiera się, żeby do niej mówić "Chris".

– Manny nazywa mnie... Chris. Nikt w moim życiu nie mówi do mnie Chris. Nie mam tak na imię. Myślę, że to kompletnie głupie. I on nigdy nie skorzystał z szansy, żeby zdać sobie sprawę, że ja tego nienawidzę. To naprawdę dziwne – opowiadała.

Good Girls sezon 5 skasowany dlaczego

"Good Girls" (Fot. NBC)

W NBC i Universal Television rozważano, czy serial można by kontynuować bez Manny'ego Montany – ostatecznie jednak uznano, że jego obecność jest zbyt ważna dla fabuły. Możliwe jednak, że cała afera była tylko pretekstem, żeby skasować serial. "Szukali wymówki, żeby się wycofać" – sugeruje jedno ze źródeł TVLine.

W Polsce wciąż czekamy na 4. sezon "Good Girls" – w tym momencie nie ma jeszcze informacji, kiedy Netflix go pokaże.

Trzy sezony Good Girls są dostępne na Netfliksie

REKLAMA