Zwiastun, zdjęcia i tytuły odcinków 2. serii "Wiedźmina". Geralt zabiera księżniczkę Ciri w podróż do Kaer Morhen

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Na 2. sezon "Wiedźmina" poczekamy do grudnia, ale za to całkiem sporo już wiemy o nowych odcinkach. Netflix wypuścił pierwszy zwiastun, tytuły odcinków, a także nowe zdjęcia.

Wczoraj wieczorem odbył się WitcherCon, pierwszy konwent "Wiedźmina". Najważniejsza informacja, którą podano, to data premiery 2. sezonu serialu Netfliksa: 17 grudnia 2021 roku.

Wiedźmin sezon 2 – zwiastun i tytuły odcinków

Podczas wirtualnego konwentu zaprezentowany został zwiastun 2. sezonu, w którym dostajemy przedsmak klimatycznej podróży do Kaer Morhen i wiedźmińskich treningów Ciri. 2. sezon serialu będzie opierał się na "Krwi elfów", pierwszej powieści Andrzeja Sapkowskiego z cyklu o wiedźminie.

Przekonany, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii (Henry Cavill) zabiera księżniczkę Cirillę (Freya Allan) w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu swojego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Oprócz zwiastuna pojawił się teaser z tytułami odcinków 2. sezonu "Wiedźmina". Są to kolejno: 1. "Ziarno prawdy", 2. "Kaer Morhen", 3. "Co zostało stracone", 4. "Redański Wywiad", 5. "Odwróć się plecami", 6. "Drogi przyjacielu" i 7. "Voleth Meir". Tytuł finałowego, 8. odcinka nie został zdradzony.

W 2. sezonie "Wiedźmina" poznamy mnóstwo nowych postaci. Rąbka tajemnicy uchyliła podczas panelu Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu.

– Jest wiele nowych postaci, które przedstawimy widzom w 2. sezonie. Po raz pierwszy zobaczymy Dijkstrę i Królestwo Redanii. Wiem, że wielu fanów jest podekscytowanych pierwszym spotkaniem z takimi postaciami jak Filippa, Codringher, Fenn, Rience, Nenneke. Jest ich wiele, ale muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie. Po raz pierwszy przenosimy się do Kaer Morhen, a w sezonie, w którym Geralt stał się ojcem dla Ciri, ważne wydawało nam się pokazanie tego, kim był jego ojciec – powiedziała.

Na zdjęciach zaprezentowanych przez Netfliksa widzimy Ciri najpierw na Płotce z Geraltem, a potem trenującą z Lambertem. Powraca także Joey Batey jako Jaskier – w nowym stroju. Jak bard wpasuje się w historię, skoro w dużym stopniu będzie ona działa się w Kaer Morhen? Sądząc po tytułach odcinków, 2. sezon "Wiedźmina" nie będzie dokładną adaptacją "Krwi elfów" – znajdzie się miejsce choćby na historię z opowiadania "Ziarno prawdy". Nie zabraknie też Yennefer – "Drogi przyjacielu" to prawdopodobnie odniesienie do listów, które przesyłali sobie Geralt i czarodziejka.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netfliksie

Wiedźmin sezon 2

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Wiedźmin sezon 2 ciri trening

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Wiedźmin sezon 2 jaskier

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

REKLAMA