Nowy sezon, nowa zagadka w "Virgin River". Twórczyni serialu komentuje wydarzenia z 1. odcinka 3. sezonu

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Widzieliście już premierę 3. sezonu "Virgin River"? Daliście się wkręcić w kolejną tajemnicę? Showrunnerka serialu komentuje nowe wątki – spoilery tylko z 1. odcinka!

"Virgin River" wróciło i nie odpowiedziało na najważniejsze pytanie fanów: kto postrzelił Jacka (Martin Henderson)? W zamian dostaliśmy kilkutygodniowy przeskok czasowy, w trakcie którego Jack zdążył wydobrzeć, a do miasteczka przyjechała Brie (Zibby Allen), jego siostra. Końcówka 1. odcinka przyniosła kolejny twist: podpalenie domu Jacka w dniu urodzin Mel (Alexandra Breckenridge). Wydarzenia komentuje showrunnerka serialu Sue Tenney w rozmowie z TVLine.

Virgin River sezon 3: Kto podpalił dom Jacka?

Zacznijmy od końca, czyli od pożaru. W takim miasteczku jak Virgin River tego typu rzeczy nie dzieją się przypadkiem. Czy powinniśmy podejrzewać Charmaine, byłą dziewczynę Jacka, obecnie będącą z nim w bliźniaczej ciąży?

– Biedna, nierozumiana Charmaine, wszyscy się zawsze jej czepiają. Nie, to tajemnica. To ma być pytanie, kto spalił dom. To także początek wątku Jacka, który przyniesie ogromną ilość emocjonalnego stresu i presji. Dosłownie spaliliśmy jego dom i nie ma dla niego ulgi. Wiecie, do tego jeszcze cała ta sprawa z postrzeleniem. On zaczyna zdawać sobie sprawę, że on i Mel zakochali się na wieki, ale też mają bagaż. Zajmowanie się tym i rozpakowywanie tego bagażu zawsze było bardzo fajne i interesujące dla nas jako scenarzystów. Co roku obieramy więcej cebuli – mówi twórczyni.

virgin river sezon 3 odcinek 1

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Jak dodaje, celowo w serialu nie pokazano, jak Jack odzyskiwał siły, po tym jak go postrzelono. Przeskok czasowy miał miejsce nie bez powodu.

– Odsunięcie na bok wątku z wyzdrowieniem Jacka w 10-odcinkowym sezonie wynika stąd, że nie sądziliśmy, iż interesuje to publiczność czy też nas samych. Koncentrowaliśmy się bardziej na psychologicznym aspekcie [postrzału], więc to był powód przeskoku w czasie. Chcieliśmy od razu się w to zagłębić – tłumaczy Sue Tenney.

Skoro mowa o emocjach i traumach, cały odcinek to walka Mel o to, żeby nie obchodzić własnych urodzin. Okazuje się, że to ma związek z kolejną traumą z jej przeszłości – jej mama zmarła na tydzień przed jej 11. urodzinami i od tej pory urodziny nie są dla niej szczęśliwym dniem.

– Mel wciąż stara się poradzić sobie ze wszystkimi stratami, które przeszła. W 3. sezonie znów dostaje ciosy na kilka różnych sposobów, których nie sądzę, żeby się spodziewała. Coś się dzieje, co sprawia, że ona sobie tamto przypomina i myślę, że reaguje właściwie – czyli łzami – opowiada Alexandra Breckenridge.

virgin river sezon 3 odcinek 1

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Virgin River sezon 3: Twórczyni o Brie, siostrze Jacka

W premierze 3. sezonu "Virgin River" poznaliśmy Brie, siostrę Jacka, z zawodu prawniczkę. Dziewczyna pojawia się w miasteczku niedługo po tym, jak dochodzi do postrzelenia jej brata, ale jest oczywiste, że przed kimś ucieka (byłym chłopakiem?). Od razu znajduje wspólny język z Bradym (Benjamin Hollingsworth) – którego, tak przy okazji, Calvin podejrzewa o postrzelenie Jacka. Showrunnerka serialu przyznaje, że bardzo lubi tę bohaterkę, dlatego będzie jej więcej na ekranie.

– Ona jest jedną z moich ulubionych postaci z książek. Czekaliśmy na odpowiedni moment, żeby ją wprowadzić, i czujemy, że to jest idealny sezon. Jej brat został postrzelony, więc jej przyjazd do miasteczka jest całkowicie organiczny. A potem publiczność powoli dowiaduje się, przez co ona przechodzi. Wzięliśmy ten wątek z książek, ale zmieniliśmy okoliczności tego, co się z nią stało. Uważam, że ona jest atrakcyjna, silna i fajna – mówi Sue Tenney.

virgin river sezon 3 odcinek 1

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Jak obiecywał przed premierą Netflix, wypakowany zwrotami akcji 3. sezon "Virgin River" ma utrzymywać widzów od początku do końca na krawędzi fotela. Wśród zapowiadanych atrakcji, oprócz pożaru i huraganu (wątek Hope), jest także pogrzeb, rozwód i nowy romans.

3. sezon Virgin River jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA