Czy "Nawiedzony dom na wzgórzu" może powrócić z 3. sezonem? Gwiazda serialu o przyszłości antologii

"Nawiedzony dom na wzgórzu" (Fot. Netflix)

Dwa sezony i koniec czy jednak jest szansa na więcej? Carla Gugino z "Nawiedzonego domu na wzgórzu" wypowiada się na temat możliwej przyszłości serialowej antologii Netfliksa.

"Nawiedzony dom na wzgórzu", "Nawiedzony dwór w Bly" i na tym koniec? W tym momencie wydaje się, że to niestety możliwe. Podczas gdy twórca antologii, Mike Flanagan, zajął się innymi projektami, jedna z jego ulubionych aktorek komentuje przyszłość netfliksowej serii.

Czy antologia Nawiedzony wróci z 3. sezonem?

Carla Gugino, która zagrała w obu sezonach, wzięła udział w rozmowie z serwisem Comic Book. Dowiadujemy się z niej, że w tym momencie nie ma planów na 3. sezon, ale w przypadku Mike'a Flanagana wszystko jest możliwe.

– Nie jestem związana z tym [nad czym Flanagan obecnie pracuje], ale my naprawdę uwielbiamy razem pracować. Tak więc myślę, że tak, ekscytuję się na myśl o tym, czym będziemy się dalej zajmować – czy będzie to kolejny "Nawiedzony" czy coś innego. Myślę, że publiczności zawsze jest trudno – a ja mogę się z tym identyfikować, bo też jestem publicznością dla rzeczy, w których sama nie gram – bo zakochujesz się, angażujesz się i po prostu kochasz te rzeczy – mówi aktorka.

Nawiedzony dom na wzgórzu sezon 3

"Nawiedzony dwór w Bly" (Fot. Netflix)

Jak dodaje, jest też jednak punkt widzenia artysty, który sprowadza się do tego, że chce się brać udział w dobrych projektach. Dlatego przyszłość nawiedzonej antologii w tym momencie jest niepewna – potrzeba po prostu dobrego pomysłu na 3. sezon.

– Ale myślę, że powinniśmy też pamiętać – jeśli chodzi o wsparcie i ekscytowanie się – o punkcie widzenia artysty. Jeśli patrzysz na Boba Dylana czy kogoś takiego, patrzysz na tych wspaniałych artystów, oni zawsze w końcu muszą powiedzieć: "OK, skończyłem ten rozdział, bo chcę pozostać świetny i być coraz lepszy". Wiecie, co mam na myśli? Tak więc nie wiem, czy [Flanagan] zakończył już czy nie [przygodę z "Nawiedzonym"], ale myślę, że jeśli nie będzie trzeciego, to dlatego, że według niego to, co jest następne, jest lepsze. A jeśli uda mu się sprawić, że to będzie świetne, to to powstanie – zapewnia Carla Gugino.

Mike Flanagan tworzy nowe seriale dla Netfliksa

Mike Flanagan obecnie pracuje nad dwoma serialowymi horrorami dla Netfliksa. "Midnight Mass" to historia dziejąca się na wyspie, w wyizolowanej społeczności. Jej członkowie zaczynają doświadczać rzeczy niezwykłych i niepokojących, kiedy w miasteczku pojawia się charyzmatyczny i tajemniczy młody duchowny.

"The Midnight Club" zabierze nas z kolei do hospicjum dla śmiertelnie chorych dzieciaków. Grupa nastoletnich pacjentów zbiera się o północy, żeby opowiadać sobie przerażające historie. W końcu zawiązują między sobą pakt: ten, kto umrze pierwszy, skontaktuje się z pozostałymi zza grobu.

O dalszych losach antologii "Nawiedzony" Flanagan wypowiadał się w grudniu na Twitterze. Jak wtedy napisał, na razie nie ma w planach 3. sezonu, ale "nigdy nie mów nigdy".

Antologia Nawiedzony dostępna jest na Netfliksie

REKLAMA