Z 1. sezonu "Lokiego" zostały wycięte niektóre sceny. Dlaczego widzieliśmy je w zwiastunie?

"Loki" (Fot. Disney+)

Serial "Loki" zakończył się ogromnym zwrotem akcji. A fani natychmiast zauważyli, że w zwiastunach serialu były sceny, które nie znalazły się w żadnym z dotychczasowych odcinków.

"Loki" to trzeci serial Marvela i Disney+, który nie tylko przybliżył postać tytułowego bohatera, ale także zapoczątkował wydarzenia, które odbiją się szerokim echem w całym świecie superbohaterskim. Nic więc dziwnego, że fani przyglądają mu się ze szczególną uwagą. I szybko zauważyli, że zwiastuny zawierają sceny, których nie było w serialu. Narodziło to plotki sugerujące, że sezon 2. "Lokiego" został już nakręcony – a sceny pokazują kolejny wariant Lokiego.

Loki – które sceny wycięto z serialu Marvela?

Reżyserka serialu, Kate Herron, w rozmowie z TVLine wytłumaczyła, dlaczego nie zobaczyliśmy tych ujęć w serialu. Okazuje się, że brakujące sceny miały być scenami "z życia w Asgardzie" (jedną z nich można zobaczyć w 1:41 minucie pełnego zwiastuna serialu). Loki miał oglądać je podczas pierwszego odcinka, gdy Mobius pokazywał mu wydarzenia z właściwej linii czasu.

loki wycięte sceny

"Loki" (Fot. Disney+)

Jednak, jak zauważa Kate Herron, sceny te były nakręcone w komediowy sposób. Podczas montażu okazało się, że rozbijają one ważne wydarzenie, na którym zależało twórcom.

– One skręcały trochę bardziej w kierunku komedii, nie były to złe sceny. Jednak gdy podczas montażu zestawiliśmy je ze sobą, znalazły się bardzo blisko sceny, gdy Loki widzi [umierającą] Friggę. Oczywiście nie chcieliśmy umniejszyć tego momentu, ponieważ jego mama umierała i było to bardzo wzruszające. To zawsze jest trudne. To nie tak, że sceny były złe, ale nie pasowały do całości. Dlatego czasami pojawiają się fragmenty, które ludzie widzą [w zwiastunach], ale nie ma ich w serialu – powiedziała Herron.

Loki sezon 2 – dlaczego Kate Herron odchodzi?

Kate Herron nie będzie reżyserować 2. sezonu "Lokiego" – co może wydawać się zaskakujące, biorąc pod uwagę dotychczasowy, bardzo pozytywny odbiór jej pracy. Jak wyjaśniła, taki plan był od początku – podpisała kontrakt na jeden sezon.

– Od początku planowałam przyjść i zrobić ten jeden sezon. Nie ma tutaj złych emocji. To jest bardzo dużo dla jednego reżysera, zrobienie sześciu godzin, szczególnie w stylu Marvela. Nie mieliśmy systemu showrunnera. Robiliśmy to, jak jeden wielki film i zawsze będę wdzięczna za tę tę ogromną szansę. Ale dałam z siebie wszystko i to było dużo. Jestem bardzo dumna, że mogłam nad tym pracować. Czuję, że to był mój wkład w historię "Lokiego" i mam nadzieję, że będę mogła pracować z Marvelem w przyszłości – powiedziała w rozmowie z TVLine.

loki sezon 1 brakujące sceny tom hiddleston

"Loki" (Fot. Disney+)

Kiedy możemy się spodziewać 2. sezonu "Lokiego"? Wszystko wskazuje na to, że ekipa wróci na plan filmowy na początku 2022 roku. Jest więc szansa, że 2. sezon pojawi się pod koniec 2022 lub w pierwszym kwartale 2023 roku.

Marvel i Disney+ pracują także nad innymi projektami, a najbliższy z nich to animowany serial "What If...?", który obejrzymy już 11 sierpnia. Z kolei pod koniec roku obejrzymy serial "Hawkeye". Rozpoczęto także prace nad "Ms. Marvel" i "She-Hulk".

REKLAMA