"The Last of Us" będzie gigantem jak "Gra o tron". 10 mln dolarów na odcinek i 12 miesięcy zdjęć na planie

Kadr z gry "The Last of Us" (Fot. Naughty Dog)

"The Last of Us" to kolejny serialowy gigant HBO. Zdjęcia właśnie ruszają i mają zakończyć się za rok. Budżet też robi wrażenie, bo mowa o ponad 10 mln dolarów na odcinek.

"The Last of Us" to kultowa już gra od studia Naughty Dog – nic dziwnego, że jej fani mają ogromne oczekiwania wobec HBO, które podjęło się adaptacji historii. Najnowsze doniesienia sugerują, że stacja nie ma zamiaru oszczędzać na serialu.

Akcja serialu HBO rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie przemytnik Joel (Pedro Pascal, "The Mandalorian") spotyka 14-nastoletnią dziewczynę o imieniu Ellie (Bella Ramsey, "Gra o tron") i podejmuje się zadania jej wydostania z opresyjnej strefy kwarantanny. Podczas niebezpiecznej podróży czeka ich walka zarówno z zainfekowanymi, jak i ocalałymi ludźmi, którzy zatracili swoje człowieczeństwo.

The Last of Us: Ogromny budżet serialu HBO

Jak poinformował portal ComicBook, twórcy działają z prawdziwym rozmachem. Zdjęcia powstają w Kanadzie, w prowincji Alberta, a głowa związku zawodowego IATSE, Damian Petti zdradził, że to prawdopodobnie największa produkcja serialowa w historii kraju.

– "The Last of Us", które rozpoczyna zdjęcia w tym tygodniu, rzeczywiście jest monstrualne. Ma piątkę dyrektorów artystycznych i zatrudnia armię złożoną z setek techników. Przygotowywali się przez sześć miesięcy i będą kręcić przez 12 miesięcy w Albercie – powiedział.

Petti dodał również, że dzięki temu, że serial powstaje w Kanadzie, zyska na tym mnóstwo okolicznych firm.

– Ten projekt znacznie przekracza 8-cyfrową kwotę na odcinek. Istnieje efekt mnożnikowy dla naszej gospodarki dzięki wpływowi [produkcji]. Setki powiązanych firm czerpią korzyści z tej pracy.

HBO potwierdziło, że 1. sezon "The Last of Us" będzie składać się z 10 odcinków. Dokładnego budżetu nie znamy, ale rok zdjęć i ponad 10 mln dolarów na odcinek oznacza, że mówimy o projekcie podobnej wielkości co "Gra o tron".

Twórcą serialu jest Craig Mazin ("Czarnobyl"). W gronie reżyserów znajdują się m.in. Jasmila Žbanić ("Quo vadis, Aida") i Ali Abbasi ("Granica"). Pilotowy odcinek wyreżyseruje rosyjski filmowiec Kantemir Bałagow. Data premiery nie jest znana.

REKLAMA