6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"True Blood" (Fot. HBO)

"True Blood" (Fot. HBO)

HBO zamawia kolejne sezony "True Blood", "The Newsroom", a także "Eastbound & Down". Chord Overstreet ma być w stałej obsadzie "Glee". FX tłumaczy, czemu kiedyś odrzuciło pilota "Breaking Bad". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. HBO zamawia kolejne sezony "True Blood" i "The Newsroom". Bardzo szybko, bo po zaledwie dwóch odcinkach, HBO zdecydowało się dać 2. sezon serialowi "The Newsroom" Sorkina. Nie znamy jeszcze oglądalności 2. odcinka, ale debiut był bardzo mocny, nic więc dziwnego, że HBO nie przejmuje się krytykami, którzy wieszają na tym serialu psy. Zamówienie na 6. sezon dostało "True Blood" - i będzie to pierwszy sezon, którego produkcji nie poprowadzi Alan Ball.

2. "Eastbound & Down" jednak z 4. sezonem. W szale odnawiania seriali stacja HBO zamówiła 4. sezon "Eastbound & Down" (mimo że serial miał skończyć się po trzech). Będzie on liczył osiem odcinków.

3. Chord Overstreet ma być w stałej obsadzie na 4. sezon "Glee". Po wakacjach zobaczymy zupełnie nowe "Glee", ale chyba jednak serial nie zmieni się nie do poznania. Żadna ze starych gwiazd nie zniknie z "Glee" całkiem, a Chord Overstreet, czyli serialowy Sam, będzie pojawiał się częściej - aktor negocjuje kontrakt, który pozwoli mu dołączyć do stałej obsady.

4. A&E zamówiła serialową "Psychozę". Stacja A&E zamówiła serial inspirowany słynną "Psychozą" Hitchcocka. Producentami będą Carlton Cuse ("Lost") i Kerry Ehrin ("Friday Night Lights"). Nazywać się on będzie "Bates Motel" i opowie o wczesnych latach Normana Batesa, jego relacji z matką i o tym, jak ukształtował się seryjny morderca. Stacja A&E zamówiła 10 odcinków, które zobaczymy w 2013 roku.

5. Czemu stacja FX odrzuciła "Breaking Bad"? Wyobrażacie sobie, że można dostać scenariusz "Breaking Bad" i go tak po prostu odrzucić? Tak właśnie zrobiła w 2007 roku stacja FX. Dziś jej przedstawiciele twierdzą jednak, iż to nie dlatego, że im się nie podobał. Nie, po prostu mieli wtedy trzy seriale o antybohaterach i nie było miejsca na kolejny. Nie chciano, by FX kojarzył się widzom tylko z facetami, którzy nie są bohaterami. Uwierzycie?

6. Gwiazda "Ally McBeal" w "Necessary Roughness". Peter MacNicol, znany m.in. z roli Johna Cage'a w "Ally McBeal", pojawi się w trzech odcinkach "Necessary Roughness". Zagra profesora psychologii i byłego mentora dr Dani. Ma on być ciepłym i hojnym człowiekiem, a po raz pierwszy zobaczymy go w 12. odcinku obecnej serii.