Sandra Oh walczy z kryzysem i zakochanym kolegą w zwiastunie "Pani dziekan" – nowego serialu Netfliksa

"Pani dziekan" (Fot. Netflix)

"Rozp***dolmy to miejsce!" – oznajmia Sandra Oh w pełnym zwiastunie "Pani dziekan". To nowy serial Netfliksa, którego akcja dzieje się na uniwersytecie.

Jeśli wydaje wam się, że kadra uniwersytecka to bardzo poważni ludzie, "Pani dziekan" przekona was, że niekoniecznie. Netflix zaprezentował pełny zwiastun serialu, w którym Sandra Oh gra profesorkę zmagającą się z szeregiem wyzwań wynikających z jej płci i rasy.

Pani dziekan – Sandra Oh w zwiastunie serialu

Zwiastun pokazuje pełen przekrój owych zmagań, od kryzysów związanych z kadrą uniwersytecką, poprzez seksizm, aż po potencjalny romans, który zdecydowanie byłby kłopotliwy. Ostremu humorowi towarzyszy wyrazisty podkład muzyczny – to, co słyszycie, to nowy utwór kobiecej grupy punkowej The Linda Lindas. Ich poprzedni utwór, "Racist, Sexist Boy" miał 4 mln obejrzeń na Instagramie.

Składający się z sześciu odcinków komediodramat opowiadać będzie o nowej szefowej katedry angielskiego na fikcyjnym uniwersytecie Pembroke. Profesor Ji-Yoon Kim czekają wyzwania jako pierwszą kobietę na tym stanowisku i jednocześnie jedną z niewielu osób z kadry uniwersyteckiej, które nie są białe.

W obsadzie "Pani dziekan" są także Holland Taylor (ostatnio "Hollywood"), Nana Mensah ("New Amsterdam"), Bob Balaban ("The Politician"), David Morse ("Ucieczka z Dannemory"), Everly Carganilla ("After Party") oraz Jay Duplass ("Transparent") w roli beznajdziejnie zakochanego w pani dziekan kolegi z pracy.

Twórczynią i showrunnerką serialu jest Amanda Peet ("Togetherness"), a producentami ekipa "Gry o tron": David Benioff (mąż Amandy Peet), D.B. Weiss i Bernie Caulfield. To debiut Peet w roli showrunnerki i scenarzystki telewizyjnej, ale wcześniej aktorka stworzyła dwie sztuki: wystawiane w Nowym Jorku "The Commons of Pensacola" i "Our Very Own Carlin McCullough" w Los Angeles.

Premiera Pani dziekan 20 sierpnia na Netfliksie

Pani dziekan serial netflix

REKLAMA