To nie koniec przygód Sabriny! "Chilling Adventures of Sabrina" powróci jako komiks – poznajcie szczegóły

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Jeśli myślicie że historia Sabriny Spellman dobiegła końca, to jesteście w błędzie. Showrunner serialu zdradził, że "Chilling Adventures of Sabrina" powróci – jednak w innej formie.

"Chilling Adventures of Sabrina" zostało skasowane po czterech sezonach. Fani byli rozczarowani zwłaszcza zakończeniem, które zaskoczyło nawet Kiernan Shipkę, gwiazdę serialu. Jak się okazuje, showrunner nie powiedział ostatniego słowa – Sabrina Spellman powróci, ale nie chodzi o kolejny sezon.

Chilling Adventures of Sabrina wróci jako komiks

Roberto Aguirre-Sacasa, twórca serialu, w rozmowie Deadline zdradził, że ma w planach nowe komiksy o Sabrinie.

– Około dwóch miesięcy temu odezwałem się do Jona Goldwatera [wydawcy Archie Comics] i powiedziałem, że Sabrina w końcu powróci. Znajdziemy sposób, by zaangażować w to Kiernan, ale w międzyczasie – co jeśli moglibyśmy stworzyć kolejne komiksy? On się zgodził. Byliśmy rozdarci pomiędzy ruszeniem dalej z fabułą oryginalnych komiksów, które zainspirowały serial, a wzięciem pod lupę dalszą historię po wydarzeniach z finału serialu. Powiedziałem Jonowi, że tak czy inaczej znajdą się nieszczęśliwi fani – dlaczego więc nie stworzyć dwóch serii, każdą kontynuującą swoją własną linię czasu? A on odparł, że to świetny pomysł – powiedział showrunner.

sabrina komiksy occult world

"Occult world of Sabrina"

Czego możemy spodziewać się po komiksach? Showrunner zdradził, że jednym z głównych wątków będą próby przywrócenia Sabriny i Nicka do życia. Jak dodał, istnieje nagrana scena z serialu, w której Zelda rozmawia z bogiem śmierci voodoo mówiąc, że śmierć jej bratanicy była pomyłką.

– Scena z Zeldą, którą nakręciliśmy i musieliśmy wyciąć z serialu Netfliksa, to dokładnie to, co będzie znajdować się w pierwszym numerze "The Occult World of Sabrina". Zaczynamy tę serię tak, jak zakończył się serial. Sabrina i Nick są razem w słodkich zaświatach, a jej przyjaciele i rodzina próbują żyć bez niej w Greendale. Tak będzie nazywać się pierwsza część historii: "Świat bez Sabriny". Zobaczymy, jak radzą sobie bliscy Sabriny, odkąd się dla nich poświęciła. Pierwszą rzeczą, jaką zrobi Zelda, będzie zebranie zespołu rodziny oraz przyjaciół, by udać się do Podziemia i przywrócić Sabrinę do życia – opowiedział showrunner.

Data premiery "The Occult World of Sabrina" nie jest znana. W październiku zostanie jednak wydany 9. tom z oryginalnej serii komiksów.

Chilling Adventures of Sabrina jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA