Wszystkie sezony "Downton Abbey" pojawią się na Netfliksie. Na kiedy planowana jest polska premiera?

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

Co byście powiedzieli na herbatkę z Lady Mary? Netflix Polska zapowiedział, że w sierpniu na platformie wylądują wszystkie sezony "Downton Abbey" – znamy dokładną datę!

"Za trzy tygodnie jesteśmy umówieni na herbatkę" – takie ogłoszenie pojawiło się dzisiaj w mediach społecznościowych Netflix Polska. To zapowiedź pojawienia się na platformie wszystkich sezonów serialu "Downton Abbey".

Downton Abbey – gdzie obejrzeć serial online

Jeśli jeszcze nie widzieliście "Downton Abbey", wiedzcie, że nie bez powodu ta produkcja zaliczana jest do grona kultowych. Brytyjski serial kostiumowy autorstwa Juliana Fellowesa, emitowany przez stację ITV w latach 2010-2015, doczekał się sześciu sezonów i 52 odcinków, a także licznych prestiżowych nagród, w tym Emmy.

Fabuła skupia się na losach angielskiej arystokracji w latach 1912-1926, od szoku po tragedii Titanica, przez I wojnę światową, aż po początki społecznej transformacji w okresie międzywojnia. W głównych rolach występują Hugh Bonneville jako Lord Grantham, Elizabeth McGovern jako jego żona Cora, Michelle Dockery jako ich najstarsza córka Mary i Laura Carmichael jako jej młodsza siostra Edith. W obsadzie są też Maggie Smith w roli seniorki rodu, Dan Stevens, Jessica Brown Findlay, Lily James, Matthew Goode czy znana później z "Gry o tron" Rose Leslie.

Blisko cztery lata po zakończeniu serialu, jesienią 2019 roku, na ekranach kin pojawił się pierwszy film z cyklu "Downton Abbey", który na platformie Netflix możecie obejrzeć już teraz. I na tym historia popijających herbatkę angielskich arystokratów się nie zakończy – obecnie powstaje drugi film, którego premiera jest planowana na marzec 2022 roku.

Serial Downton Abbey od 15 sierpnia na Netflix

REKLAMA