Youtuber poprawił młodego Luke'a Skywalkera w "The Mandalorian" – w efekcie dostał pracę w Lucasfilm

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Finał 2. sezonu "The Mandalorian" kończy się pojawieniem młodego Skywalkera. Youtuber stworzył własną odmłodzoną wersję rycerza Jedi, która okazała się lepsza od serialowej.

W finale 2. sezonu "The Mandalorian" pojawił się Mark Hamill w roli Luke'a Skywalkera. Jednak wymagał sporej ingerencji CGI, ponieważ fabuła serialu toczy się tuż po "Powrocie Jedi" z 1983 roku. Wielu fanów próbowało stworzyć własne odmłodzone wersje Skywalkera, a jednym z nich był youtuber Shamook, stosujący technikę deepfake.

Luke Skywalker odmłodzony przez youtubera

Shamook zamieścił na swoim kanale film, w którym widzimy finałowe sceny z 2. sezonu "The Mandalorian" z udziałem Luka. W filmie widzimy dwie wersje tej postaci – stworzoną przez studio Industrial Light and Magic oraz wersję Shamooka.

Różnica jest ogromna, ale internetowy twórca napisał w komentarzu pod filmem, że mógłby to zrobić jeszcze lepiej:

– Niestety, nie mogę wiele poprawić w animacji ust i ich synchronizacji. Jeżeli miałbym dostęp do nagrań dublera sprzed nałożenia CGI, deep fake byłby zdecydowanie lepszy. Mam nadzieję, że oni [studio Lucasfilm] udostępnią sceny zza kulis i wtedy być może będę mógł to zrobić.

The Mandalorian: Lucasfilm zatrudniło Shamooka

Na reakcję studia Lucasfilm nie trzeba było długo czekać. Jak podaje IndieWire, youtuber został zatrudniony przez studio i można się spodziewać, że będzie pracował przy 3 sezonie "The Mandalorian".

– [Industrial Light and Magic] bez przerwy poszukuje utalentowanych artystów i rzeczywiście zatrudniliśmy artystę znanego online jako Shamook. W ostatnich latach w ILM inwestowaliśmy w samouczące się systemy i sztuczną inteligencję, aby tworzyć jak najlepsze efekty specjalne i świetnie jest móc obserwować moment, w którym ten obszar jest tak zaawansowany.

the mandalorian Lucasfilm zatrudnia youtubera

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

The Mandalorian: Kiedy premiera 3. sezonu?

Nieoficjalnie wiadomo, że zdjęcia do 3. sezonu "The Mandalorian" już ruszyły, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery. Na chwilę obecną znana jest dokładna data premiery jednego z nadchodzących seriali, animowanej antologii "Star Wars: Visions" – 22 września 2021. Daty dwóch kolejnych zostały podane tylko w przybliżeniu: "The Book of Boba Fett" w grudniu 2021 i "Obi-Wan Kenobi" w 2022 roku.

REKLAMA