Wentworth Miller dzieli się osobistym wyznaniem. U gwiazdy "Skazanego na śmierć" zdiagnozowano autyzm

"Prison Break" (Fot. FOX)

Wentworth Miller przez ostatni rok nie był zbyt aktywny w mediach społecznościowych – jednak jego najnowszy post na Instagramie zszokował fanów. Aktor wyznał, że zdiagnozowano u niego autyzm.

Wentworth Miller jest znany przede wszystkim z roli Michaela w serialu "Skazany na śmierć". Produkcja przyniosła aktorowi niemałą sławę, a fani chętnie śledzą jego dalszą karierę. Przez ostatni rok Miller nie był zbyt aktywny w mediach społecznościowych, jednak wczoraj podzielił się osobistym wyznaniem – u aktora został zdiagnozowany autyzm.

Skazany na śmierć: Wentworth Miller o diagnozie

Miller dodał na swoim profilu na Instagramie post, w którym napisał o swojej diagnozie. Jak przyznał, od dawna podejrzewał u siebie objawy autyzmu, a potwierdzenie uzyskał w zeszłym roku.

– Życie w kwarantannie odebrało mi wiele rzeczy, tak jak wszystkim. Ale w ciszy/izolacji znalazłem niespodziewany dar. Dzisiaj mija pierwsza rocznica, odkąd otrzymałem diagnozę autyzmu. Poprzedzoną autodiagnozą. A potem oficjalną. To był długi, problematyczny proces, wymagający ciągłej aktualizacji. W mojej opinii. Jestem facetem w średnim wieku. Nie pięciolatkiem. Zdaję sobie sprawę, że dostęp do diagnozy to przywilej, który jest dany niewielu. Powiedzmy, że to był szok. Ale nie była to niespodzianka – czytamy

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wentworth Miller (@wentworthmiller)

Aktor dodał również, że nie ma zamiaru głośno wypowiadać się o autyzmie, ponieważ uważa, że społeczność ludzi z autyzmem robi naprawdę dużo i ma większą wiedzę na ten temat – a on potrzebuje czasu, by przemyśleć swoje życie z nowej perspektywy.

– O – to nie jest coś, co bym [w sobie] zmienił. Nie. Rozumiem – zrozumiałem – od razu, że autyzm to ważna część tego, kim ja jestem. Wszystkiego, co osiągnąłem i powiedziałem. Chcę powiedzieć wielu (wielu) ludziom, którzy świadomie lub nieświadomie dali mi tę odrobinę łaski i przestrzeni w ciągu lat, pozwalając mi poruszać się w świecie w sposób, który ma dla mnie sens – niezależenie od tego, czy miało to sens dla nich – dziękuję – napisał.

Fani momentalnie wsparli Millera, dziękując mu za jego wyznanie i dodając, że zawsze będą go kochać.

Serial Skazany na śmierć jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA