Imelda Staunton jako królowa Elżbieta na zdjęciu z 5. sezonu "The Crown". Wreszcie ruszyły prace na planie

"The Crown" (Fot. Netflix)

Wystartowały prace na planie 5. sezonu "The Crown", a Netflix prezentuje swoją nową królową. Zobaczcie pierwsze zdjęcie Imeldy Staunton jako Elżbiety II.

Po długich miesiącach przygotowań wystartowały zdjęcia do 5. sezonu "The Crown", a my możemy zobaczyć, jak prezentuje się królowa Elżbieta II w starszej wersji.

The Crown sezon 5 – Imelda Staunton jako królowa

Netflix wypuścił pierwsze zdjęcie, na którym znajduje się Imelda Staunton jako "nowa" królowa. Aktorka znana m.in. z występu w filmie "Vera Drake" przejmie rolę po Olivii Colman. Będziemy ją oglądać zarówno w 5. sezonie "The Crown", jak i w sezonie 6, który będzie pożegnaniem z serialem o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

W 5. sezonie "The Crown" zmieni się cała główna obsada serialu. Lesley Manville ("Mum") będzie grać księżniczkę Małgorzatę, a Jonathan Pryce ("Gra o tron") wcieli się w postać księcia Filipa. Nowi i nieco starsi będą też książę Karol (Dominic West, "The Affair") i księżna Diana (Elizabeth Debicki, "Nocny recepcjonista"). W obsadzie jest również m.in. Olivia Williams ("Odpowiednik") jako Camilla Parker-Bowles i Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major.

Netflix na razie nie podał choćby przybliżonej daty premiery nowych odcinków, ale wszystko wskazuje na to, że zobaczymy je dopiero w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA