Jakie seriale będą w sierpniu na Canal+? "Dlaczego kobiety zabijają", "Paris Police 1900" i inne premiery

"Paris Police 1900" (Fot. StudioCanal TV GmbH)

W sierpniu na Canal+ pojawi się 2. sezon serialu "Dlaczego kobiety zabijają", a do tego produkcje z różnych stron świata. Wśród nich francuski kryminał kostiumowy "Paris Police 1900".

Canal+ przedstawił listę premier seriali na sierpień. Tym razem jest kilka ciekawych produkcji z krajów europejskich, w tym Francji, Islandii i Danii. Zobaczymy też kanadyjski "Transplant", 2. sezon komediodramatu "Dlaczego kobiety zabijają" oraz "Połączenie oczekujące". Poniżej podajemy daty premier telewizyjnych – wszystkie seriale będą dostępne w serwisie Canal+ online następnego dnia rano.

Jak siostry – 2 sierpnia o godz. 22:00 na Canal+ Seriale

"Jak siostry" (w oryginale "Systrabönd") to islandzki serial kryminalny, w którym niewielka europejska wyspa staje się miejscem, gdzie dawna tajemnica wpłynie na życie kilku osób. Wszystko zaczyna się od zniknięcia bez śladu 14-letniej dziewczyny. Gdy po ćwierć wieku jej ciało zostaje odnalezione, wydarzenia z przeszłości odżywają i groza sprzed lat na nowo stanie się częścią życia trójki przyjaciółek. Główną rolę gra Lilja Nott Porarinsdottir ("Sense8", "Niebo o północy"). Reżyserką i częściowo też scenarzystką jest Silja Hauksdottir, która pracowała m.in. na planie "Interstella". Za muzykę do serialu odpowiada Jofridut Akadottir.

Nowe życie – 3 sierpnia o godz. 20:00 na Canal+ Seriale

"Nowe życie" ("Transplant") to kanadyjski serial medyczny, opowiadający o Bashu, syryjskim lekarzu, który po ucieczce z kraju usiłuje odbudować medyczną karierę, pracując jako rezydent w szpitalu w Toronto. Jego doświadczenia z wojną przydają się podczas dyżurów na pogotowiu, a pracowitość i pasja powoli pozwalają zbudować sobie relacje w szpitalu i nie tylko. W roli głównej występuje Hamza Haq ("Jett"), w obsadzie są także m.in. Josh Hannah ("Cztery wesela i pogrzeb"), Jim Watson ("Designated Survivor") i Ayisha Issa (serial "12 małp").

Interwencja – 4 sierpnia o godz. 20:10 na Ale kino+

"Interwencja" (w oryginale "Ulven kommer", w wersji angielskiej "Cry Wolf") to duński serial, który koncentruje się na problemie przemocy domowej. 14-letnia Hall w szkolnym wypracowaniu oskarża ojczyma o znęcanie się nad rodziną. Pracownik socjalny oddelegowany do zbadania sprawy przeprowadza wywiady z rodzicami, którzy zaskoczeni zaprzeczają wszystkiemu i natychmiast zatrudniają prawnika. Sprawa zaczyna się komplikować, ale wyraźnie ktoś tu kłamie. Tylko kto? Ojczym czy pasierbica? Czy uda się wyjaśnić sprawę i nie skrzywdzić niewinnej osoby? Twórczynią serialu jest Maja Jul Larsen ("Borgen"), a w roli Larsa Madsena, pracownika opieki społecznej, występuje Bjarne Henriksen ("The Killing", "Borgen").

Dlaczego kobiety zabijają (sezon 2) – 5 sierpnia o godz. 21:00 na Canal+ Premium

"Dlaczego kobiety zabijają" wraca z kolejną porcją opowieści o uroczych zabójczyniach z sąsiedztwa. 2. sezon to zupełnie nowe postacie, nowa fabuła i inny okres w dziejach Ameryki. Akcja dzieje się pod koniec lat 40. i koncentruje wokół Almy (Allison Tolman, "Fargo"), gospodyni domowej z aspiracjami wejścia do lepszego towarzystwa i z córką na wydaniu. Niestety mroczne tajemnice jej męża mogą wszystko utrudnić. W obsadzie są też m.in. Lana Parrilla ("Once Upon a Time") i Nick Frost ("Nierealne"). Twórcą jest Marc Cherry ("Gotowe na wszystko").

Paris Police 1900 – 20 sierpnia o godz. 21:00 na Canal+ Premium

"Paris Police 1900" to francuski serial kryminalny, który wiarygodnie i bez upiększeń pokazuje pracę policji w czasach belle epoque. Oto brzydkie, brudne miasto rozdarte konfliktami, prefektura, w której ważniejsza jest walka o pozycję niż dążenie do sprawiedliwości. W samym środku tego bagna młody detektyw Antoin Jouin (Jeremie Laheurte, "Prywatna wojna") ma wyjaśnić sprawę wyłowionych z Sekwany zwłok. Dość szybko okazuje się, że temat, który wielu innych by zlekceważyło, może zachwiać fundamentami całego kraju. Twórcą jest Fabien Nury ("Śmierć Stalina").

Kuloodporni (sezon 3) – 23 sierpnia o godz. 22:00 na Canal+ Seriale

Brytyjski serial kryminalny "Kuloodporni" ("Bulletproof") powraca z finałowym. 3. sezonem. Po dwóch sezonach, w których duet londyńskich gliniarzy, Aaron Bishop (Noel Clarke) i Ronald Pike (Ashley Walters), budził postrach wśród lokalnych bandziorów, akcja przenosi się do RPA. Tam podczas spokojnych wakacji bohaterowie wplątują się w sprawę porwania córki jednego z przyjaciół Pike'a.

Połączenie oczekujące – 27 sierpnia o godz. 20:45 na Canal+ Premium

"Połączenie oczekujące" ("Calls") to serial krótkometrażowy platformy Apple TV+, który teraz obejrzycie na Canal+. Serial składa się z dziewięciu krótkich opowieści, w których zwykłe – zdawałoby się – rozmowy telefoniczne, przekształcają się w mroczne, nadnaturalne opowieści pełne zadziwiających zdarzeń. Zbliżający się koniec świata, dziwne przeskoki w czasie czy wręcz zmiany w życiorysach bohaterów – każda z tych osobnych fabuł prowadzi do wielkiego finału, w którym przekroczymy granicę wyobraźni. Twórcą jest urugwajski scenarzysta i reżyser Fede Alvarez ("Nie oddychaj"), a w obsadzie są m.in. Lily Collins ("Emily w Paryżu"), Pedro Pascal ("The Mandalorian"), Rosario Dawson ("Daredevil") i Audrey Plaza ("Legion").

REKLAMA