Jakie seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "Mr. Corman", "Cruel Summer", "Nowe życie" i inne premiery

"Cruel Summer" (Fot. Freeform)

Co nowego w serialach w nadchodzącym tygodniu? Na Amazon Prime Video wyląduje młodzieżowy hit "Cruel Summer", a na Apple TV+ – "Mr. Corman". Mnóstwo premier szykuje Canal+.

Ten tydzień zdominują premiery Canal+ – od nowości z Islandii i Danii po 2. sezon komediodramatu "Dlaczego kobiety zabijają" i serial medyczny "Nowe życie". Amazon pokaże młodzieżowy hit "Cruel Summer", na Apple TV+ zawita "Mr. Corman", z kolei na Netfliksie pojawi się nowy izraelski serial "Hit & Run".

Jak siostry – 2 sierpnia na Canal+ Seriale

"Jak siostry" (w oryginale "Systrabönd") to islandzki serial kryminalny, w którym niewielka europejska wyspa staje się miejscem, gdzie dawna tajemnica wpłynie na życie kilku osób. Wszystko zaczyna się od zniknięcia bez śladu 14-letniej dziewczyny. Gdy po ćwierć wieku jej ciało zostaje odnalezione, wydarzenia z przeszłości odżywają i groza sprzed lat na nowo stanie się częścią życia trójki przyjaciółek. Główną rolę gra Lilja Nott Porarinsdottir ("Sense8", "Niebo o północy"). Reżyserką i częściowo też scenarzystką jest Silja Hauksdottir, która pracowała m.in. na planie "Interstella". Za muzykę do serialu odpowiada Jofridut Akadottir.

Nowe życie – 3 sierpnia na Canal+ Seriale

"Nowe życie" ("Transplant") to kanadyjski serial medyczny, opowiadający o Bashu, syryjskim lekarzu, który po ucieczce z kraju usiłuje odbudować medyczną karierę, pracując jako rezydent w szpitalu w Toronto. Jego doświadczenia z wojną przydają się podczas dyżurów na pogotowiu, a pracowitość i pasja powoli pozwalają zbudować sobie relacje w szpitalu i nie tylko. W roli głównej występuje Hamza Haq ("Jett"), w obsadzie są także m.in. Josh Hannah ("Cztery wesela i pogrzeb"), Jim Watson ("Designated Survivor") i Ayisha Issa (serial "12 małp").

Interwencja – 4 sierpnia na Ale kino+

"Interwencja" (w oryginale "Ulven kommer", w wersji angielskiej "Cry Wolf") to duński serial, który koncentruje się na problemie przemocy domowej. 14-letnia Hall w szkolnym wypracowaniu oskarża ojczyma o znęcanie się nad rodziną. Pracownik socjalny oddelegowany do zbadania sprawy przeprowadza wywiady z rodzicami, którzy zaskoczeni zaprzeczają wszystkiemu i natychmiast zatrudniają prawnika. Sprawa zaczyna się komplikować, ale wyraźnie ktoś tu kłamie. Tylko kto? Ojczym czy pasierbica? Czy uda się wyjaśnić sprawę i nie skrzywdzić niewinnej osoby? Twórczynią serialu jest Maja Jul Larsen ("Borgen"), a w roli Larsa Madsena, pracownika opieki społecznej, występuje Bjarne Henriksen ("The Killing", "Borgen").

Dlaczego kobiety zabijają (sezon 2) – 5 sierpnia na Canal+ Premium

"Dlaczego kobiety zabijają" wraca z kolejną porcją opowieści o uroczych zabójczyniach z sąsiedztwa. 2. sezon to zupełnie nowe postacie, nowa fabuła i inny okres w dziejach Ameryki. Akcja dzieje się pod koniec lat 40. i koncentruje wokół Almy (Allison Tolman, "Fargo"), gospodyni domowej z aspiracjami wejścia do lepszego towarzystwa i z córką na wydaniu. Niestety mroczne tajemnice jej męża mogą wszystko utrudnić. W obsadzie są też m.in. Lana Parrilla ("Once Upon a Time") i Nick Frost ("Nierealne"). Twórcą jest Marc Cherry ("Gotowe na wszystko").

Mr. Corman – 6 sierpnia na Apple TV+

"Mr. Corman" przedstawi historię niespełnionego artysty Josha Cormana (Joseph Gordon-Levitt, który jest też scenarzystą, reżyserem i producentem serialu), który po tym jak jego kariera muzyczna nie wypaliła, zostaje nauczycielem w piątej klasie podstawówki. Jego była narzeczona Megan (Juno Temple, "Ted Lasso") właśnie się wyprowadziła, a na jej miejsce wprowadził się licealny przyjaciel Cormana – Victor (Arturo Castro, "Broad City"). Lęki społeczne, kredyty studenckie i stawianie światu czoła w wieku 30 lat – to wszystko i jeszcze więcej obiecuje nowy serial Apple TV+.

Cruel Summer – 6 sierpnia na Amazon Prime Video

"Cruel Summer" to młodzieżowy hit telewizji Freeform, który pojawi się na platformie Amazon Prime Video. Akcja dzieje się w trzy różne lata – 1993, 1994 i 1995 roku – w małym miasteczku w Teksasie, gdzie znika ładna i popularna licealistka Kate. W tym samym czasie inna nastolatka, Jeanette, z outsiderki przemienia się w najpopularniejszą dziewczynę w szkole – a do 1995 roku w najbardziej znienawidzoną w całej Ameryce. Serial pokazuje na zmianę perspektywę obu bohaterek, które grają Olivia Holt ("Cloak & Dagger") i Chiara Aurelia ("Ulica Strachu - część 2: 1978"). W ekipie producentów jest Jessica Biel ("The Sinner").

Hit & Run – 6 sierpnia na Netflix

"Hit & Run" to izraelski serial Netfliksa, opowiadający historię szczęśliwie żonatego mężczyzny (Lior Raz z "Faudy", który jest też współtwórcą serialu), którego życie wywraca się do góry nogami, gdy jego żona ginie w tajemniczym wypadku w Tel Awiwie. W obsadzie jest tez m.in. Sanaa Lathan ("The Affair").

REKLAMA