Netflix podał obsadę polskiego serialu "Wielka woda". Agnieszka Żulewska i Ireneusz Czop w rolach głównych

Fot. Netflix

"Wielka woda" to polski serial Netfliksa, którego akcja będzie dziać się na Dolnym Śląsku podczas powodzi tysiąclecia. W obsadzie m.in. Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop i Anna Dymna.

Netflix rozkręca się, jeśli chodzi o polskie seriale. W sierpniu premierę będzie mieć młodzieżowe science fiction "Otwórz oczy", a w kolejce są już następne projekty.

Wielka woda – obsada polskiego serialu Netflix

We Wrocławiu wystartowały zdjęcia do 6-odcinkowej produkcji katastroficznej "Wielka woda" w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Akcja serialu rozgrywa się podczas powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola.

Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Agnieszka Żulewska ("Rojst", "Żmijowisko") zagra Jaśminę Tremer, hydrolog, która po latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź. Tomasz Schuchardt ("Jesteś bogiem, Cicha noc") wcieli się w postać Jakuba Marczaka, urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę. Z kolei Ireneusz Czop ("Rojst 97", "Nielegalni") wystąpi jako Andrzej Rębacz – mężczyzna, który walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.

W obsadzie są także Anna Dymna, Jerzy Trela, Blanka Kot, Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan i Grzegorz Warchoł.

Wielka woda – premiera w 2022 roku na Netflix

REKLAMA