Pierwszy teaser "Impeachment: American Crime Story". Monica Lewinsky ma niespodziankę dla prezydenta

"Impeachment: American Crime Story" (Fot. FX)

Panie prezydencie, Monica Lewinsky chce się z panem widzieć. Zobaczcie pierwszy teaser 3. sezonu "American Crime Story" – w rolach głównych Beanie Feldstein i Clive Owen.

Po bardzo długiej przerwie z 3. sezonem wraca "American Crime Story", by opowiedzieć kolejną historię o tym, co jest nie tak z Ameryką. Raz jeszcze serial zabierze nas w bynajmniej nie nostalgiczną podróż do lat 90., tym razem odsłaniając kulisy afery rozporkowej. Telewizja FX zaprezentowała pierwszy teaser, który w specyficzny sposób buduje napięcie.

Impeachment: American Crime Story – teaser

Kamera śledzi Monicę Lewinsky (Beanie Feldstein, "Szkoła melanżu"), 22-letnią stażystkę z Białego Domu, która pakuje prezent dla prezydenta Billa Clintona (Clive Owen, "The Knick") i ukrywa go pomiędzy dokumentami, a następnie udaje się do Gabinetu Owalnego. "Panie prezydencie? Panna Lewinsky chce się z panem widzieć". Teaser nie pokazuje twarzy Billa Clintona, nie pojawia się w nim też Hillary Clinton (w tej roli zobaczymy Edie Falco z "Rodziny Soprano")

Z oficjalnego opisu serialu wynika, że "Impeachment: American Crime Story" będzie historią opowiadaną w dużym stopniu z perspektywy uwikłanych w nią kobiet. Serial skupi się na kryzysie, który pochłonął Paulę Jones, Monikę Lewinsky i Lindę Tripp jako główne postacie w pierwszym od ponad stu lat postępowaniu impeachmentu (procedury odwołania prezydenta) w Stanach Zjednoczonych.

Produkcja oparta została na książce "The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton" autorstwa Petera Bakera. W obsadzie znajdują się także m.in. Sarah Paulson ("American Horror Story") jako Linda Tripp, Annaleigh Ashford ("Masters of Sex") jako Paula Jones i Billy Eichner ("Parks and Recreation") jako Matt Drudge, założyciel Drudge Report, który odegrał dużą rolę w skandalu.

Premiera Impeachment: American Crime Story 7 września w USA

REKLAMA