Ameryka na prochach w zwiastunie "Dopesick" – nowego serialu Hulu. W roli głównej Michael Keaton

"Lekomania" (Fot. Hulu)

Tej jesieni Hulu pokaże kolejny serial w świetnej obsadzie, o którym będzie głośno. "Dopesick" opowie o tym, jak firmy farmaceutyczne uzależniają ludzi od środków przeciwbólowych.

Hulu pokazało zwiastun wypakowanego gwiazdami nowego serialu "Dopesick". Główną rolę gra Michael Keaton, premiera planowana jest na 13 października.

Dopesick – zwiastun serialu z Michaelem Keatonem

"Dopesick" opowie o uzależnieniu Amerykanów od leków opioidowych, pokazując różne twarze tego problemu: od górników w Wirginii, przez korytarze DEA, aż po bogactwo takich firm jak Big Pharma Manhattan. Michael Keaton wcieli się w postać Samuela Finnixa, lekarza z małego miasteczka, który podchodzi do pacjentów z empatią i przepisuje im OxyContin w dobrej wierze. Przypadek sprawia, że zostaje wplątany w śmiertelną tajemnicę firmy farmaceutycznej.

W obsadzie serialu są także Kaitlyn Dever ("Niewiarygodne") w roli Betsy, górniczki, będącej pacjentką doktora Finnixa; Peter Sarsgaard ("The Killing") jako prokurator Rick Mountcastle; Michael Stuhlbarg ("Zakazane imperium") jako Richard Sackler, szef firmy Big Pharma; Will Poulter ("Black Mirror: Bandersnatch") jako jeden z przedstawicieli firmy farmaceutycznej, którzy okłamywali lekarzy; a także Rosario Dawson ("Briarpatch") jako agentka DEA.

Twórcą opartego na prawdziwych wydarzeniach serialu jest Danny Strong, który otrzymał nagrodę Emmy za film HBO "Zmiana w grze". Reżyseruje Barry Levinson ("Paterno").

Premiera serialu Dopesick 13 października w USA

REKLAMA