Christina Applegate ujawniła, że jest chora na stwardnienie rozsiane. Wcześniej aktorka przeszła raka

"Już nie żyjesz" (Fot. Netflix)

Christina Applegate, znana ze "Świata według Bundych", a ostatnio netfliksowego "Już nie żyjesz" ujawniła, że choruje na stwardnienie rozsiane. "To dziwna podróż" – napisała na Twitterze.

Christina Applegate ujawniła, że choruje na stwardnienie rozsiane. Aktorka znana z licznych seriali komediowych, w tym kultowego "Świata według Bundych", opisała swoją diagnozę na Twitterze.

Christina Applegate chora na stwardnienie rozsiane

Applegate napisała, że została zdiagnozowana kilka miesięcy temu i że to dla niej "dziwna podróż", ale też otrzymała wiele wsparcia po drodze.

– Drodzy przyjaciele. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. To dziwna podróż. Ale otrzymałam wsparcie od osób, które znam i które cierpią na tę samą chorobę. To trudna droga. Ale jak wszyscy wiemy, droga biegnie dalej. Chyba że jakiś palant ją zablokuje.

W drugim tweecie aktorka dodała, że teraz walczy z chorobą i stara się po prostu przez to przejść.

– Jak powiedział jeden z moich przyjaciół, który też ma stwardnienie rozsiane, "budzimy się i podejmujemy wskazane działanie". I to właśnie robię. Więc teraz proszę o prywatność, kiedy przez to przechodzę. Dziękuję.

W 2008 roku Christina Applegate chorowała na raka piersi. Choć został zdiagnozowany na wczesnym etapie, aktorka przeszła podwójną mastektomię.

Obecnie Applegate gra w czarnej komedii Netfliksa "Już nie żyjesz", który ma zamówiony trzeci i zarazem finałowy sezon. Za rolę Jen Harding otrzymała dwie nominacje do Emmy w kategorii Najlepsza aktorka komediowa. Jest także znana z takich seriali, jak "Świat według Bundych", "Up All Night" czy "Samantha Who?".

REKLAMA