Andrzej Seweryn jako drag queen w serialu "Królowa". Netflix ogłosił obsadę, a polscy "fani" już mają problem

"Królowa" (Fot. Netflix)

Andrzej Seweryn zagra podwójną rolę w miniserialu Netfliksa "Królowa". To historia Sylwestra, emerytowanego krawca i drag queen, który po latach decyduje się wrócić do Polski.

Netflix ogłosił obsadę "Królowej" (tytuł roboczy), najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu.

Królowa – Andrzej Seweryn w serialu Netfliksa

"Królowa" to 4-odcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra – emerytowanego krawca i drag queen, który 50 lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

Andrzej Seweryn (ostatnio "Rojst '97") zagra Sylwestra, emerytowanego krawca, który wieczorami przeistacza się w drag queen – Lorettę. Maria Peszek ("Lista Schindlera", "Nina") wystąpi jako Wioletta, córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Wioletta prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. W roli córki Wioletty i wnuczki Sylwestra zobaczymy Julię Chętnicką ("Zjednoczone stany miłości", "Erotica 2022"). Izabella ma 18 lat i pracuje w górniczej stołówce, ale chce być kosmetyczką.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki według konceptu Arniego Asgeirssona. Scenariusz napisali Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Premiera serialu dopiero w 2022 roku, ale niektórzy polscy "fani" już mają z nim problem. Zobaczcie ciętą ripostę Netfliksa na Twitterze:

królowa serial netflix andrzej seweryn

Premiera serialu Królowa w 2022 roku na Netfliksie

REKLAMA