Clive Owen debiutuje jako prezydent Bill Clinton w zwiastunie "Impeachment: American Crime Story"

"Impeachment: American Crime Story" (Fot. FX)

"Nie miałem stosunków seksualnych z tą kobietą" – oznajmia Bill Clinton w zwiastunie 3. sezonu "American Crime Story". Zobaczcie, jak wyglądały kulisy afery rozporkowej.

We wrześniu po dłuższej przerwie powróci "American Crime Story". W 3. sezonie, zatytułowanym "Impeachment", zobaczymy kulisy jednego z najgłośniejszych seksskandali w historii, jak również powiązaną z tym próbę odwołania Billa Clintona ze stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Impeachment: American Crime Story – zwiastun

Telewizja FX wypuściła pełny zwiastun nowej serii, który dobrze nakreśla kulisy całej afery. Po tym jak Monica Lewinsky (Beanie Feldstein, "Szkoła melanżu"), 22-letnia stażystka z Białego Domu, zwierza się swojej starszej koleżance Lindzie Tripp (Sarah Paulson, "American Horror Story") z romansu z prezydentem Billem Clintonem (Clive Owen, "The Knick"), ta postanawia zaprowadzić sprawiedliwość. W całej sprawie szybko ginie pytanie, co byłoby najlepsze dla Lewinsky. Zaczyna się wojna o impeachment Clintona, która elektryzuje scenę polityczną i komentatorów.

"Impeachment: American Crime Story" oparte jest na książce "The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton" autorstwa Petera Bakera. Zgodnie z oficjalnym opisem, serial skupi się na kryzysie, który pochłonął Paulę Jones, Monikę Lewinsky i Lindę Tripp jako główne postacie w pierwszym od ponad stu lat postępowaniu impeachmentu w Stanach Zjednoczonych.

W obsadzie serialu są też m.in. Edie Falco ("Rodzina Soprano") jako Hillary Clinton, Annaleigh Ashford ("Masters of Sex") jako Paula Jones, Cobie Smulders ("Jak poznałem waszą matkę") jako konserwatywna komentatorka Ann Coulter i Billy Eichner ("Difficult People") jako Matt Drudge, szef Drudge Report.

Premiera Impeachment: American Crime Story 7 września w USA

REKLAMA