"Kruk" – czy będzie 3. sezon polskiej produkcji Canal+? Twórca serialu i aktorzy zdradzają dalsze plany

"Kruk. Czorny woron nie śpi" (Fot. Canal+)

Finał serii "Kruk. Czorny woron nie śpi" zostawił nas z wieloma pytaniami i otwartym zakończeniem. Co mieli do powiedzenia twórcy i aktorzy na temat potencjalnego 3. sezonu?

W piątek "Kruk" triumfalnie zakończył swój 2. sezon, zatytułowany "Czorny woron nie śpi". Czy będzie kontynuacja? Jeśli obejrzeliście już finał (nasza recenzja tutaj), wiecie, że serial aż się prosi o kolejną serię. Pytanie o to, czy jest ona w planach, zadaliśmy serialowej ekipie jeszcze przed lipcową premierą.

Kruk sezon 3 – czy będzie kontynuacja serialu?

Michał Żurawski mówił nam w czerwcu, że sądzi iż "(...) zawsze jest szansa na następny sezon. Myślę, że on będzie. Może wyjdzie z tego tryptyk". Zapytany o to, jak radził sobie z psychicznym obciążeniem rolą Adama Kruka i wychodzeniem z niej, odpowiedział:

– Podejrzewam, że będzie 3. sezon, więc na razie jeszcze nie wychodzę [z roli]. Robię wszystkie te rzeczy, które człowiekowi powinny pomagać, czyli dobrze się odżywiam, rzuciłem ostatnio nawet mięso, zacząłem biegać, biegam 10 km dziennie, medytuję, czytam książki, które mnie uspokajają, słucham dobrej muzyki i odpoczywam.

Teraz, gdy jesteśmy już po seansie odcinka finałowego, rozumiemy, skąd przekonanie, że kontynuacja wydaje się czymś bardzo oczywistym. Chcemy dowiedzieć się, czy Adam Kruk dostrzeże niebezpieczeństwo, jakim jest obecność Justyny (Magdalena Koleśnik) w jego życiu, a także czy ktoś w końcu zdemaskuje jej, dosyć wątpliwe etycznie, poczynania na komendzie.

Kruk sezon 3 czy będzie serial canal+

"Kruk. Czorny woron nie śpi" (Fot. Canal+/Jarosław Sosiński)

Z kolei scenarzysta Jakub Korolczuk nieco bardziej powściągliwie mówił, że:

– 2. sezon kończy się w bardzo otwarty sposób. Jest tam miejsce na ciąg dalszy. Jesteśmy w branży telewizyjnej, która rządzi się swoimi prawami. Stacja telewizyjna musi chcieć stworzyć kolejny sezon. Producenci muszą powiedzieć "tak", reżyser musi mieć pomysł, ja również, czyli znowu musi spotkać się wiele energii, żeby coś mogło się wydarzyć. Czy jest na to miejsce? Tak, zdecydowanie jest.

Wydaje się, że Canal+ nie powinien mieć wątpliwości, że kolejne sześć odcinków to strzał w dziesiątkę. Entuzjastyczne głosy widzów i krytyków zdają się potwierdzać potrzebę domknięcia historii opowiadanej przez Korolczuka.

Kruk – 3. sezon będzie jeszcze bardziej o kobietach?

Katarzyna Wajda, pytana przez nas w czerwcu, przed premierą serii "Kruk. Czorny woron nie śpi", o przyszłość Anki i kontynuację historii Adama Kruka, odpowiedziała:

– Widzę materiał na ciąg dalszy, nie mogę nic zdradzić i jest to trudne pytanie, ponieważ ten serial i jego finał, nie tylko jeśli chodzi o moją postać, będzie bardzo zaskakujący. Jestem zadowolona z tej klamry i z tego, co mogłam zrobić jako Ania i jaką relację zbudować z Adamem.

Uwielbiam pracować z Maćkiem Pieprzycą, Michałem Żurawskim, Witkiem Płóciennikiem, Łukaszem Dzięciołem i nie miałabym nic przeciwko 3. sezonowi. Na planie panuje atmosfera pełnego skupienia i dbałości o każdy szczegół. Myślę, że dlatego ten serial jest tak wyjątkowy. A pomysł na 3. sezon zawsze się może zrodzić, to tylko kwestia wyobraźni.

Kruk sezon 3 czy będzie serial canal+

"Kruk. Czorny woron nie śpi" (Fot. Canal+/Jarosław Sosiński)

W 2. sezonie wiele do powiedzenia miały bohaterki kobiece. Szeptucha, Anka, Justyna, Klaudia i Marzena wpłynęły na tę zmaskulinizowaną opowieść i mocno nią potrząsnęły. W 3. sezonie "Kruka" potrzeba rozwinięcia wątków Justyny i Marzeny wydaje się oczywista, podobnie jak konfrontacji Szeptuchy z Justyną. W końcu ich energie nieustannie ze sobą walczą. Justyna zachowuje się jak mroczna odsłona Szeptuchy, która chce nieść tylko dobro i pomoc ludziom.

Kiedy zapadnie decyzja o kontynuacji serii? Miejmy nadzieję, że nie będziemy zbyt długo czekać.

Dwa sezony Kruka są dostępne na canalplus.com

REKLAMA