"The Walking Dead" odejdzie z hukiem – mówią twórcy. A FOX wyliczył, ile czasu trzeba na obejrzenie całości

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Do premiery 11. sezonu "The Walking Dead" został tydzień. FOX wyliczył, ile godzin zajmie obejrzenie całości, z kolei producentka zapewnia, że serial odejdzie z hukiem.

23 sierpnia na FOX Polska premierę będzie mieć 11. i zarazem finałowy sezon "The Walking Dead". To jeden z najdłużej emitowanych i najchętniej oglądanych seriali we współczesnej telewizji, nie spodziewajcie się więc zwykłego pożegnania.

The Walking Dead – producentka o 11. sezonie

11. sezon będzie liczyć aż 24 odcinki, podzielone na trzy części – pierwszą, składającą się z ośmiu odcinków, zobaczymy w sierpniu i wrześniu, a finał serialu przewidywany jest na 2022 rok. Jak zapewnia Denise Huth, jedna z producentek serialu, będzie to spore wydarzenie dla telewizji.

– Odchodzimy z hukiem. Nic nie trwa wiecznie. To fajna historia, jestem bardzo dumna i wdzięczna, że byliśmy w stanie opowiedzieć ją tak dokładnie, jak tylko nam pozwolono – i to jest w stu procentach zasługa fanów. (...)

Od początku mieliśmy bardzo, bardzo dużo szczęścia, że to było jak manna z nieba – z postaciami, historią, publicznością. Wszystko się ze sobą złożyło. 11 lat później, 11 sezonów później to prawdziwy zaszczyt być tutaj. To dość rzadka era dla telewizji. Prawdopodobnie nigdy się to już nie powtórzy w świecie streamingu, który prawie nie istniał, kiedy zaczynaliśmy – mówi twórczyni.

The Walking Dead sezon 11

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Cały serial będzie liczył 177 odcinków. Jak wyliczył FOX, gdybyście chcieli teraz nadrobić 10 sezonów, musielibyście poświęcić na oglądanie 116 godzin i 19 minut. Światowa premiera pierwszego odcinka 1. sezonu miała miejsce 31 października 2010 roku. Co roku pojawiał się kolejny sezon. Ostatni, finałowy odcinek serialu pojawi się w 2022 roku, czyli po 12 latach od premiery na ekranie.

Rekord oglądalności pierwszy odcinek 5. sezonu, "No Sanctuary" - obejrzało go 17,29 milionów widzów w USA. Aktorem, który wystąpił w największej liczbie odcinków, jest Norman Reedus, serialowy Daryl Dixon. Było to 175 odcinków. Tuż za nim znalazła się Melissa McBride – czyli Carol Peletier – z wynikiem 174 odcinki.

The Walking Dead sezon 11 – kiedy premiera?

W 11. sezonie "The Walking Dead" bohaterowie po raz kolejny będą musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami, brakiem żywności oraz instynktem samozachowawczym. Ich losom nie będzie sprzyjać również słabo zabezpieczony teren Aleksandrii, niebezpieczeństwa ze strony innych grup żyjących w świecie zombie oraz same żywe trupy. Sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza, kiedy do osady dołączą nowi mieszkańcy z upadłego Królestwa oraz spalonego Wzgórza, a także fakt przetrzymywania w niewoli Eugene'a (Josh McDermitt), Ezekiela (Khary Payton), Yumiko (Eleanor Matsuura) i Księżniczki (Paola Lazaro).

The Walking Dead sezon 11

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Kolejne odcinki 11. sezonu "The Walking Dead" będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 3:30 oraz 22:00 na kanale FOX. Pierwszy odcinek będzie dostępny 23 sierpnia o 3:30, czyli pół godziny po światowej premierze.

REKLAMA