Olivia Colman i David Thewlis jako mordercza para w serialu "Landscapers" – zobaczcie pierwsze zdjęcia

"Landscapers" (Fot. Sky)

Olivia Colman zachwyciła w ostatnich latach jako królowa Elżbieta – teraz wcieli się w postać morderczyni. Twórcy "Landscapers" podzielili się pierwszymi kadrami z serialu.

"Landscapers" będzie składającą się z czterech odcinków koprodukcją HBO i Sky, opartą na prawdziwej historii. W rolach głównych wystąpią Olivia Colman ("The Crown") i David Thewlis ("Fargo").

Landscapers – Olivia Colman jako morderczyni

Fabuła serialu opiera się na prawdziwych wydarzeniach. Susan i Christopher Edwardsowie byli z pozoru zwyczajną parą w średnim wieku, która znalazła się w samym środku dochodzenia w sprawie morderstwa, kiedy w ogródku ich domu w Nottingham znaleziono zakopane ciała. W serialu zobaczymy dość specyficzną wersję ich historii, która przedstawi ich jako parę fantastów.

Jak czytamy w oficjalnym opisie "Landscapers", Edwardsowie spędzili 15 lat, uciekając od rzeczywistości. W miarę jak są wciągani w śledztwo – i rozdzieleni po raz pierwszy, odkąd są małżeństwem – rzeczywistość coraz bardziej zaczyna się im wymykać. Para fantastów, zainspirowana obsesją Susan na punkcie starych westernów i klasycznego kina, zaczyna uważać się za hollywoodzkich bohaterów w wymyślonej przez siebie historii. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, to rzeczywiście będzie niecodzienny serial, inspirowany klasyką kina.

landscapers zdjęcia

"Landscapers" (Fot. Sky)

Rzeczywistość była dużo bardziej prozaiczna: rodzice Susan, Patricia i William Wycherleyowie zostali zastrzeleni w swoim domu w 1998 roku. Susan wybrała z konta rodziców znaczną sumę pieniędzy i wraz z mężem wiodła spokojne życie – do czasu, gdy ciała Wycherleyów zostały znalezione w ogródku ich domu. Chętnie wydawali pieniądze na hollywoodzkie pamiątki, zwłaszcza z Garym Cooperem. W 2014 roku Edwardsowie zostali uznani za winnych zamordowania jej rodziców. Oboje zostali skazani na dożywocie.

Oprócz głównego duetu w serialu zobaczymy także Kate O'Flynn ("Bridget Jones: Dziecko"), Dipo Ola (We Hunt Together), Samuel Anderson ("Męska historia"), David Hayman ("Chłopiec w pasiastej piżamie"), Felicity Montagu ("Mówi Alan Partridge") oraz Daniel Rigby ("Flowers). Scenarzystą "Landscapers" jest debiutant Ed Sinclair, reżyserem Will Sharpe ("Giri/Haji"), a za produkcją stoi studio, któremu zawdzięczamy "Czarnobyl". Serial ma zostać wyemitowany pod koniec roku.

Landscapers david thewlis

"Landscapers" (Fot. Sky)

Landscapers olivia colman david thewlis

"Landscapers" (Fot. Sky)

REKLAMA