"Fundacja" – pełny zwiastun serialu sci-fi od Apple TV+. Jared Harris kontra potężne Imperium Galaktyczne

"Fundacja" (Fot. Apple TV+)

We wrześniu Apple TV+ pokaże pełną rozmachu "Fundację" – serialową adaptację cyklu Isaaca Asimova. Zobaczcie pełny zwiastun, w którym Jared Harris idzie na wojnę z gigantem.

Fani science fiction mają powód, by czekać na nadejście jesieni. Apple TV+ pokazało zwiastun serialu "Fundacja" – superprodukcji na podstawie cyklu książek Isaaca Asimova. Premiera trzech pierwszych odcinków planowana jest na 24 września, kolejne będą ukazywać się co tydzień po jednym.

Fundacja – zwiastun serialu z Jaredem Harrisem

10-odcinkowy serial to futurystyczna opowieść o grupce wygnańców, którzy odkrywają, że aby ocalić potężne Imperium Galaktyczne, należy mu się przeciwstawić. Jared Harris ("Czarnobyl", "Mad Men") wystąpi jako Hari Seldon, genialny matematyk, który tworzy dyscyplinę zwaną psychohistorią i przewiduje upadek Imperium.

Seldon i grupka jego lojalnych zwolenników wyruszają w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację w celu odbudowania i ocalenia przyszłości cywilizacji. Rządzący galaktyką Cleonowie, rozwścieczeni tym, co głosi Seldon, obawiają się, że ich władza może nie tylko osłabnąć, ale wręcz zakończyć się raz na zawsze.

W obsadzie "Fundacji" są także Lee Pace ("Halt and Catch Fire") w roli imperatora oraz Lou Llobell jako Gaal, Leah Harvey ("Nędznicy"), Laura Birn ("The Innocents"), Terrence Mann ("Sense8") i Cassian Bilton. Twórcą i showrunnerem jest David S. Goyer ("Krypton", "Demony da Vinci", "Batman – Początek", "Człowiek ze stali").

Premiera Fundacji 24 września na Apple TV+

REKLAMA